Co nowego w Heliosach? Na ekranach m.in. kolejna część serii "Kogel Mogel"

2024.01.25 11:26
Kino Helios przychodzi z całkowicie nowym repertuarem na ten tydzień (26 stycznia-1 luty). Na ekranach będą wyświetlane premierowo "Przesilenie zimowe" i 'Kos", ale także najnowsza część historii z serii Kogel Mogel, czyli "Baby boom, czyli Kogel Mogel 5".
Co nowego w Heliosach? Na ekranach m.in. kolejna część serii "Kogel Mogel"
Fot: Kadr z filmu "Baby boom, czyli Kogel Mogel 5"

Premierowo będą wyświetlane:

"Przesilenie zimowe" w Galerii Alfa. Produkcja opowiada o nietypowej świątecznej historii nielubianego nauczyciela, Paula, który pozostaje w szkole podczas Bożego Narodzenia 1970 roku. Zostaje mu towarzyszyć jedyny pozostały uczeń, kłopotliwy 15-latek Angus, zagrożony wydaleniem. Dołącza do nich kucharka Mary, która przeżyła tragiczną stratę syna w Wietnamie. Ci trzej bohaterowie tworzą nieprawdopodobną świąteczną rodzinę przez te dwa bardzo śnieżne, burzliwe tygodnie w Nowej Anglii. Razem odkrywają, że są w stanie wzajemnie pomóc zrozumieć, że nie są skazani na swoją przeszłość.

"Kos" w Atrium Biała. Film skupia się na historii generała Tadeusza "Kos" Kościuszko, który powraca do Polski wiosną 1794 roku, gotów wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. W towarzystwie wiernego przyjaciela Domingo i ścigającego go rosyjskiego rotmistrza Dunina, generał stara się zjednoczyć polską szlachtę i chłopów w walce o niepodległość. Jednak równolegle rozwija się inna historia - młody szlachcic Ignac, będący bękartem, próbuje udowodnić swoje dziedzictwo po ojcu. Kradnie testament i w ucieczce spotyka Domingo oraz generała Kościuszkę, który ukrywa się w dworku Pułkownikowej. Ignac, trzymany w areszcie przez "Kosa", staje przed wyborem: czy bronić swojego herbowego dziedzictwa czy dołączyć do walki o niepodległość, decydując tym samym o losach powstania.

"Baby boom, czyli Kogel Mogel 5" w Galerii Jurowieckiej. Film ukazuje historię Piotrusia, który wraz z żoną, teściową i przyjacielem Leopoldem przeprowadza się do zabytkowego dworu. W trakcie przystosowywania się do nowego domu, Marlenka, siostra Piotrusia, postanawia znaleźć odpowiedniego kandydata na męża, który pasowałby do eleganckiej rezydencji przodka. W międzyczasie Agnieszka, osiągając sukcesy na uczelni i broniąc doktorat, niespodziewanie odkrywa swoją ciążę. Po narodzinach syna, Kuby, zaczynają się komplikacje, a Piotruś zaczyna marzyć o własnym dziecku, co budzi przerażenie Marlenki. Dodatkowo, świeżo upieczony tata, Marcin, wpada w panikę i tajemnicza postać o imieniu Kamila pojawia się w Brzózkach, szukając Zawady. To kontynuacja filmu "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" z 2022 roku.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 26 stycznia - 1 luty
REPERTUAR Kina Helios Atrium Biała 26 stycznia - 1 luty
REPERTUAR Kina Helios Białystok Jurowiecka 26 stycznia - 1 luty

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1032 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39