Coś dla kinomaniaków o mocnych nerwach. Maraton Horrorów z Helios

2020.10.27 10:28
Helios, jak co roku z okazji Halloween, przygotował prawdziwą ucztę dla wszystkich fanów mocnych wrażeń - Nocne Maratony Filmowe.
Coś dla kinomaniaków o mocnych nerwach. Maraton Horrorów z Helios
Fot: Helios/kadr z filmu: "Saint Maud"

Maraton Halloween w kinach Helios to jak zawsze wielkie święto dla fanów horroru. Tym razem białostockie kina przygotowały dwie noce do wyboru (30 i 31 października), a zagrają cztery filmy z długo wyczekiwanym "Saint Maud" na początek.Kolejny horrorowy triumf od studia A24 ("Midsommar. W biały dzień", "Dziedzictwo. Hereditary" i "To przychodzi po zmroku") w diabelnie wizjonerskiej opowieści o opętaniu i zbawieniu.

Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję...

Następnie przedpremierowy – "Syn Diabła", a po nim klimatyczny i przerażający "Numer 32". Dzieła dopełni druga przedpremiera tego wieczoru – "Alive". Po tym maratonie już nic nigdy nie będzie takie samo…Po serii nadprzyrodzonych wydarzeń, Joel – młody samotny ojciec - zaczyna podejrzewać, że jego syn może być opętany. Niedługo potem Joela odwiedza ojciec Lambert, kontrowersyjny egzorcysta, którego ostatni pacjent zmarł podczas leczenia. Kapłan informuje mężczyznę, że jeśli nie uda mu się przeprowadzić egzorcyzmów, diabeł wkrótce przejmie pełną kontrolę nad chłopcem.Madryt rok 1976. Rodzina Olmedo wprowadza się do wymarzonego domu pod numerem 32. Budynek jest piękny lecz członkowie rodziny nie wiedzą najważniejszej rzeczy: w domu, który kupili nie będą sami... Tajemnicza istota zamieszkująca dom nie życzy sobie towarzystwa i szybko zmieni życie rodziny w niekończący się koszmar. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.Ciężko ranni mężczyzna i kobieta budzą się w opuszczonym sanatorium i nie pamiętają, kim są i co się stało. Sadystyczny dozorca wymierza im kary za każdym razem, gdy któreś odmawia współpracy lub próbuje uciec. Kiedy w końcu udaje im się wydostać na wolność, odkrywają przerażającą prawdę na temat swojej prawdziwej tożsamości.


Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszają do zakupu biletów w kasach lub drogą internetową. Seanse nocy horrorów rozpoczną się o godz. 23.00.

Zobacz:
Maraton Halloween w Kinie Helios w Centrum Alfa;
Maraton Halloween w Kinie Helios w Atrium Biała;
Maraton Halloween w Kinie Helios w Galerii Jurowiecka.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1076 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39