"Cud życia 2" , czyli wielkanocny koncert z José Carrerasem

2022.04.16 08:52
Przed nami koncert wielkanocny "Cud życia 2" ze światowej sławy tenorem - José Carrerasem. Koncert zostanie wyemitowany w niedzielę wielkanocną (17.03) na antenie TVP 1. Wielkiemu śpiewakowi będzie towarzyszyć Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej.
"Cud życia 2" , czyli wielkanocny koncert z José Carrerasem
Fot: Materiały prasowe

To wielkie wyróżnienie dla Chóru i Orkiestry Podlaskiej Opery.

– Jestem dumny, że nasza orkiestra znów uświetnia występ tak znamienitej gwiazdy. To znakomita promocja regionu i potwierdzenie bardzo wysokiego poziomu, jaki prezentują artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej. Nasze województwo z dużą satysfakcją uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Mam również nadzieję, że ten koncert umili wszystkim mieszkańcom niedzielę wielkanocną – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Jest to już druga edycja koncertu pn. "Cud życia". Pierwszy raz miał on miejsce rok temu, wystąpił wówczas tenor Andrea Bocelli, także z towarzyszeniem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. Na scenie pojawił się też syn Bocelliego - Matteo.

Podczas wydarzenia "Cud życia 2" usłyszeć będzie można José Carrerasa, z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą hiszpańskiego dyrygenta Davida Giméneza Carrerasa, brata śpiewaka. Tenor na scenie pojawi się w duecie z: Edytą Górniak, Alicją Węgorzewską, a także pochodzącymi z Ukrainy wokalistkami: Tayanną i Julią Belei. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel.

Ta muzyczna uczta została nagrana 12 kwietnia w Auli Politechniki Warszawskiej.

Emisja koncertu odbędzie się w niedzielę (17.03), o godz. 21:05 na antenie TVP 1.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1097 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39