Cykl festynów w Białymstoku. W planie atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny

2023.08.21 20:41
Już niedługo rozpocznie się tegoroczny cykl festynów miejskich w Białymstoku. Łącznie odbędzie się ich aż 6. W ramach wydarzenia będą atrakcje skierowane zarówno do dorosłych, jak i do najmłodszych.
Cykl festynów w Białymstoku. W planie atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny
Fot: Miasto Białystok / Facebook
Festyn Rodzinny w 2018 roku

Zakończenie wakacji już niebawem. Aby zakończyć je wspólnie można wybrać się na najbliższy festyn miejski, organizowany w naszym mieście. Łącznie będzie ich aż 6 i będą odbywać się w różnych miejscach w Białymstoku.

- Jest piękna pogoda i chcemy ją wykorzystać do spotkań z mieszkańcami na piknikach rodzinnych. Będą miały różny wymiar - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent miasta Białegostoku. - Piknik, który odbędzie się już niebawem wypada w Święto Niepodległości Ukrainy. To ukłon w stronę naszych braci z Ukrainy - dodaje.

Pikniki będą miały charakter integracyjny. Na ich organizację zostały przeznaczone pieniądze ze środków organizacji UNICEF. Atrakcje, które odbędą się w ramach wydarzenia są skierowane do osób w różnym wieku, jednak z głównym naciskiem na najmłodszych.

- Atrakcji będzie bardzo dużo. Są skierowane zarówno do dzieci i młodzieży. Będą dmuchańce, bezpłatne lody, pokazy 1 pomocy, bańki mydlane i zabawy z animatorami. Będą także rozdawane różne gadżety. Do współpracy zostały zaproszone instytucje współpracujące z miastem, a także organizacje pozarządowe - opowiada Urszula Dmuchowska, dyrektorka Centrum Aktywności Społecznej.

Festyny miejskie w Białymstoku będą trwały od końcówki sierpnia do połowy września. Pierwszy odbędzie się w najbliższy czwartek (24.08), a następny w niedzielę (27.08). Ostatni jest zaplanowany na 16 września.

- W naszym mieście każdy mieszkaniec jest ważny, a społeczeństwo jest tym, co ma decydujący wkład w budowanie naszej tożsamości. Jestem przekonany, że te festyny będą miejscem, gdzie te więzi społeczne i sąsiedzkie będą umocnione - podkreśla Łukasz Prokorym, przewodniczący rady miasta Białegostoku.

Więcej informacji: Festyn Miejski w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

844 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39