Czeka na przyszłych żołnierzy. Wojskowe Centrum Rekrutacji czynne także w soboty

2023.03.03 11:40
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku jest czynne w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Najbliższa otwarta sobota już 4 marca. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat służby w Wojsku Polskim.
Czeka na przyszłych żołnierzy. Wojskowe Centrum Rekrutacji czynne także w soboty
Fot: Maciej Safaryn

Podczas "pracującej soboty" w Wojskowym Centrum Rekrutacji załatwić można wiele spraw.

W tym dniu złożymy wnioski o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, o powołanie do terytorialnej służby wojskowej czy o powołanie do zawodowej służby wojskowej, a specjaliści z WCR udzielą wszelkich informacji na temat każdego rodzaju służby.

Ponadto można dostarczyć brakujące dokumenty przy wcześniej składanych wnioskach i uzupełnić ewidencję. Można też złożyć wnioski o wydanie duplikatu książeczki wojskowej czy o wydanie zaświadczenia o przebiegu służby.

Osoby, które chciałyby zostać żołnierzami, muszą spełnić kilka podstawowych warunków. Wymogiem jest m.in. pełnoletność, polskie obywatelstwo, dobry stan zdrowia oraz niekaralność. Nie można także pełnić służby w innych rodzajach wojsk czy niektórych służbach mundurowych.

Osoby zainteresowane służbą mogą zgłaszać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji osobiście, ale też rejestrować się na portalu rekrutacyjnym Wojska Polskiego. Po tym przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień skontaktuje się z każdym zgłaszającym i umówi do Wojskowego Centrum Rekrutacji. Pytania można także kierować telefonicznie: portal rekrutacyjny - tel. 261 398 251; terytorialna służba wojskowa - tel. 261 398 252; służba przygotowawcza - tel. 261 398 253.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca Wojskowe Centrum Rekrutacji przy ul. Lipowej 35 w Białymstoku jest czynne w godz. 8:00-14:00.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

735 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39