Czerwony Kapturek, Czarny łabędź oraz Jaś i Małgosia. Te spektakle odbędą się na Podlasiu

2023.07.19 08:16
Nadchodzi kolejna edycja Wertepu, czyli międzynarodowego festiwalu teatralnego, który odbędzie się w kilku miejscowościach na Podlasiu. W programie są zarówno spektakle skierowane do dzieci, jak i do dorosłych.
Czerwony Kapturek, Czarny łabędź oraz Jaś i Małgosia. Te spektakle odbędą się na Podlasiu
Fot: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep 2022 w Drohiczynie

Wertep Festiwal jest imprezą teatralną, która odbywa się corocznie od 2009 roku. W tym roku będzie to jego piętnasta edycja. Wydarzenie przybrało formę wędrującego festiwalu, który zahacza o różne miejscowości na Podlasiu i rokrocznie w jego trakcie przedstawianych zostaje około 60-90 spektakli.

W programie tegorocznej edycji znajdują się spektakle skierowane zarówno do widowni dziecięcej, jak i do dorosłych. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć występy wybitnych artystów reprezentujących renomowane zespoły teatralne, takie jak A3Teatr, Teatr w Lesie, Teatr Usta Usta, Scena 96 i wiele innych.

Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane spektakle inspirowane historią Puszczy Białowieskiej, przygodami żubra Pompika, a także opowieściami pochodzącymi z dalekiej północy, Bośni czy też cygańskiego taboru. Artyści wystąpią w oryginalnych kostiumach, a niekiedy zaprezentują umiejętności na szczudłach.

Wertep Festiwal rozpocznie cykl wydarzeń w sobotę (22.07) w Drohiczynie. Pierwszy zostanie zaprezentowany spektakl "Opowieści warszawskie" w wykonaniu Teatru w Lesie. Tego dnia będzie można obejrzeć również sztuki w wykonaniu A3Teatr, Marty Andrzejczyk i Teatru Delikates.

W następnej kolejności Wertep Festiwal pojawi się w piątek (28.07) w Orli, w sobotę (29.07) w Narwi, a w niedzielę (30.07) w Narewce. Na scenie wystąpią: Falco Show, Scena 96, A3Teatr, Teatr Delikates, Marta Andrzejczyk, Teatr Usta Usta i Grupa WoRaZu. Przedstawią spektakle takie jak "Czerwony Kapturek", "Czarny łabędź" i "Ballada Cygańska".

Wertep Festiwal pojawi się także w sobotę (5.08) w ogródkach Wojnówka, Werstok, Długi Bród, Czechy Orlańskie i Policzna, a także w niedzielę (6.08) w Hajnówce. Zaplanowane są występy: A3Teatr, Trupy Pana Wnuka, Marty Andrzejczyk, Teatru Delikates, Grupy WoRaZu i Teatru Biuro Podróży. Wystawiane będą "Jaś i Małgosia" oraz "Danse Macabre".

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

943 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39