Czołg na rynku. Na Piknik Militarny do Ogrodniczek dowiozą specjalne autobusy [ZDJĘCIA]

2016.05.27 14:09
Miłośnicy militariów mogli dziś na rynku obejrzeć prawdziwy czołg. To przedsmak tego, co będzie się działo jeszcze w piątek i w weekend w Ogrodniczkach. Zaplanowano tam Piknik Militarny "Misja Wschód".
Czołg na rynku. Na Piknik Militarny do Ogrodniczek dowiozą specjalne autobusy [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Na Rynku Kościuszki nie brakowało atrakcji

Od rana na Rynku Kościuszki (od strony Archiwum Państwowego) można było oglądać militarne pojazdy. Największą popularnością cieszył się czołg. Najmłodsi chętnie fotografowali się na jego tle. W centrum stanęła też Katiusza odrestaurowana przez Muzeum Wojska oraz wojskowy gazik. Z kolei na skwerze Armii Krajowej można było poznać słowiańskie tradycje wojskowe i obrzędy. Pokazy przygotowano z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Co jeszcze w programie?

Jeszcze dziś można wybrać się do Ogrodniczek, gdzie na terenie dawnej żwirowni czeka dużo atrakcji. W planach są m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych i przejażdżki pojazdami wojskowymi. Główną część imprezy zaplanowano na weekend (28-29 maja). Otwarcie Pikniku odbędzie się w sobotę na rynku w Supraślu. Pojazdy militarne przejadą w paradzie do Ogrodniczek. Tam będzie można obejrzeć m.in. pokazy wyposażenia i pokazy dynamiczne służb mundurowych, pokazy grup rekonstrukcyjnych i mobilności pojazdów militarnych, a także przejechać się pojazdami militarnymi po tankodromie. Nie zabraknie jarmarku militarnego. O godz. 17.00 zaplanowano rekonstrukcję potyczki z czasów II wojny światowej.

Atrakcji nie zabraknie też w niedzielę. O godz. 16.00 rozpocznie się główna rekonstrukcja. Piknik potrwa w godz. 10.00-18.00.

Dojazd autobusem i samochodem

Białostocka Komunikacja Miejska ułatwia dojazd na Piknik w Ogrodniczkach. W dniach 28-29 maja uruchamia specjalną linię na trasie: Sienkiewicza - Wasilkowska - Raginisa - Nowodworce - Karakule - Ogrodniczki. Odjazdy autobusów z przystanku "Rzeka Biała". Obowiązują bilety na I+II strefę taryfową. Dla tych, którzy wybierają się samochodem, organizatorzy przygotowali parking przy straży pożarnej w Ogrodniczkach (10 ha terenu). Będzie kosztować 5 zł od auta (kwota zostanie przeznaczona na zakup nowego wozu dla straży pożarnej).

Główny organizator Pikniku to stowarzyszenie "Czemu By Nie". Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Program: VI Piknik Militarny Misja Wschód

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39