Czterech białostockich artystów otrzyma finansowe wsparcie miasta

2010.05.29 00:00
Właśnie, po raz pierwszy, przyznano stypendia prezydenta Białegostoku dla artystów zawodowo zajmujących się działalnością artystyczną. W ich ramach miasto pomoże w realizacji pomysłów czterech oryginalnych twórców.
Czterech białostockich artystów otrzyma finansowe wsparcie miasta
Fot: Konrad Adam Mickiewicz
Mickiewicz będzie realizował "Foto-Fobie". Częścią tego projektu są fotografie "malowanych lal"

Piotr Sawicki to fotograf, uczestnik wielu plenerów, które sam inspirował i organizował. Otrzymał wiele nagród, brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, a jego fotografie, ukazujące przede wszystkim piękno Podlasia, znalazły się w licznych publikacjach. Na "Widy Goroda Biełastoka 2010" otrzymał 10 tys. zł.

Anna Moniuszko jest kierowniczką artystyczną i dyrygentką Zespołu Muzyki Dawnej Diletto (popularyzującego muzykę renesansu i baroku) oraz współpracuje z Chórem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Za 13 tys. zł zrealizuje projekt "Muzyka Polskich Mistrzów Baroku". Jacek Olchanowski z kolei, za 7 tys. zł, zajmie się nagraniem płyty CD z klasyczną muzyką saksofonową.

Konrad Adam Mickiewicz otrzymał 5 tys. zł na projekt "Foto-Fobie". W jego trakcie stworzy galerię (m.in. przy udziale aktorów Teatru Dramatycznego) lęków i wspomnień z dzieciństwa, jak powiada sam autor, "czających się niegdyś w naszych sypialniach, pokojach, szafach". Wykorzystując możliwości aparatu, nie cyfrową obróbkę, zjawiska artystyczne wykreuje fotografią dokumentalną.

E.S.

979 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39