Cztery miejscowości walczą o multimedialne świetlice. Liczą się głosy internautów

2017.10.09 16:49
Aż cztery miejscowości z Podlasia mają szansę zdobyć nowe multimedialne świetlice. Internauci mogą im pomóc spełnić to marzenie.
Cztery miejscowości walczą o multimedialne świetlice. Liczą się głosy internautów
Fot: Materiały prasowe

Wysokie Mazowieckie, Pęchratka Polska, Maćkowa Ruda i Orla z woj. podlaskiego znalazły się w drugim etapie programu społecznego "Pracownie Orange" i mają szansę zdobyć nową multimedialną świetlicę.

Wyłoniono 60 miejscowości, które powalczą o nagrodę główną, która trafi do aż 25 z nich.

Rozpoczął się plebiscyt internautów i to oni zadecydują, gdzie powstaną nowe obiekty. Głosować można na stronie programu do 20 października.

– Bardzo zależy nam, by kolejne świetlice podarować mieszkańcom tych miejscowości, którzy wykażą największe zainteresowanie realizacją pomysłu zgłoszonego przez lokalne grupy inicjatywne. Chcemy otworzyć nowe pracownie tam, gdzie mieszkańcy najbardziej ich oczekują – przyznaje Małgorzata Kowalewska, koordynator programu.

W nowych świetlicach znajdą się nowoczesne meble i sprzęt multimedialny, w tym: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsola i drukarki. Jest to kolejna edycja konkursu, w poprzednich latach takie świetlice na terenie naszego regionu powstały w Dołubowie, Grabowcu i Dubinach.

Miejscowości, które chciały powalczyć o nagrodę, musiały zgłaszać swoje pomysły na zajęcia dla wszystkich grup społecznych w swojej okolicy. Najlepsze przeszły do drugiego etapu. O tym, kto zwycięży, zadecydują internauci. Codziennie można oddać jeden głos.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1505 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39