Czwartek przyniesie do Białegostoku zmianę pogody

2024.02.01 07:46
Pierwszy dzień lutego będzie chłodny i deszczowy. Poczucie zimna potęgować będą silne podmuchy wiatru oraz wysoki poziom wilgotności powietrza.
Czwartek przyniesie do Białegostoku zmianę pogody
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że rozpoczęcie nowego miesiąca przyniesie nam pogorszenie pogody. Nad stolicę województwa podlaskiego powrócą ciemne chmury, które przyniosą ze sobą obfite opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 4°C w ciągu dnia i -1°C w nocy.

Temperatura odczuwalna będzie jednak znacznie niższa. Specjaliści oszacowali jej wartość na -3°C. Przyczyny tego zjawiska możemy doszukiwać się w pojawieniu się silnego, południowo-zachodniego wiatru, którego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 60 km/h. Poczucie chłodu potęgować też będzie wysoki poziom wilgotności powietrza, który wzrośnie dziś aż do 99 proc.

Zachmurzenie pokryje 90 proc. powierzchni białostockiego nieba. Zjawienie się nad naszym miastem ciemnych chmur może zwiastować obfite opady deszczu.

Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1013 hPa. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy
Słońce wzeszło dziś ponad nasze miasto o godzinie 7:12. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:41, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać o godzinie 16:10. Pierwszy dzień lutego potrwa przez 8 godzin i 58 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 23:47. Pozostanie on widoczny na białostockim niebie aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 9:16. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 15 godzin i 2 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 1 lutego to trzydziesty drugi dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się dziś o następujących okazjach do świętowania: Światowy Dzień Wyborów, Dzień Gumy do Żucia, Międzynarodowy Dzień bez Oleju Palmowego oraz Dzień Ubezpieczenia Samochodu.

Swoje imieniny obchodzą: Brygida, Sewer, Andrzej, Cecyliusz, Dziadumiła, Emil, Paweł, Pioniusz, Prosimir, Siemirad, Weridiana, Winand, Winanda, Wirydiana, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert oraz Żegota.

Przysłowia na czwartek:

"Czasem się luty zlituje że człek niby wiosnę czuje ale czasem się tak zżyma że człek prawie nie wytrzyma";
"Luty stały, latem upały";
"Czasem tak się luty rozklei, że się wół napije z kolei".


Cytat dnia:

"Niezależnie od wszelkich pozorów, każdy jest niezmiernym sacrum i zasługuje na naszą miłość i poświęcenie." - Papież Franciszek

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1746 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39