Czworonożna podopieczna schroniska potrzebuje wózka inwalidzkiego. Ruszyła zbiórka

2022.07.06 15:58
Schronisko dla zwierząt nigdy nie zastąpi im prawdziwego domu. A szczególnie ciężko mają psiaki, które chorują. Przykładem jest Doria, która potrzebuje wózka inwalidzkiego, na który placówka nie ma funduszy. Ruszyła więc zbiórka.
Czworonożna podopieczna schroniska potrzebuje wózka inwalidzkiego. Ruszyła zbiórka
Fot: zrzutka.pl/Podarujmy Dorii komfort życia

Ruszyła zbiórka dla Dorii - mieszkanki białostockiego schroniska dla zwierząt

Doria to piękna suczka przypominająca owczarka niemieckiego. Ma około 9 lat, a od prawie dwóch przebywa w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku. Nie tylko musi codziennie zmagać się z tęsknotą za upragnionym, kochającym domem, ale też chorobą. Pod koniec 2021 r. u Dorii został zdiagnozowany zespół końskiego ogona. Jest zwyrodnieniowe zwężenie lędźwiowo-krzyżowe. Do tego suczka zmaga się z wielopoziomową dyskopatią w odcinku TH-L-S.

Mimo poważnej choroby kręgosłupa Doria jest bardzo energicznym i pogodnym psem. Bez wątpienia ma ogromną wolę życia. Chętnie wychodzi na spacery, bawi się. Niestety ma już częściowy niedowład tylnych łap, przez po po przejściu zaledwie kilku metrów traci równowagę i pada. Każdy krok wymaga więc od niej ogromnego wysiłku i wywołuje dyskomfort.

„Założyliśmy tę zbiórkę, aby podarować Dorii wózek, który zdecydowanie poprawi komfort jej życia i umożliwi chodzenie na spacery jak dawniej. Dzięki niemu powróci do dawnej aktywności i ukochanych spacerów. W schronisku staramy się zapewnić jej jak najwyższy komfort życia. Życie doświadczyło ją już wystarczająco mocno... Nie jesteśmy jednak w stanie pokrywać wszystkich wydatków sami, dlatego już po raz kolejny zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie finansowe Dorii” – piszą założyciele zbiórki.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli w grudniu wykonano Dorii rezonans magnetyczny, który umożliwił postawienie jej diagnozy i dalsze leczenie, a wiosną tego roku sunia odbyła zabiegi u fizjoterapeuty. Niestety teraz wózek jest koniecznością, by mogła w miarę normalnie funkcjonować.

Doria cały czas czeka na adopcję

Oczywiście Doria, tak jak i pozostali czworonożni mieszkańcy schroniska, nadal czeka na wymarzony dom. Wiadomo, że opieka nad schorowanym psem wymaga więcej wysiłku, jednak Doria z pewnością odwdzięczy się ukochanemu panu czy pani przywiązaniem i miłością.

„Pomimo choroby Dorii, głęboko wierzymy, że gdzieś jest ten człowiek, który tak jak my, dostrzeże jak wspaniałym i wyjątkowym psem jest Dorisia. Który podaruje jej godną emeryturę. Że gdzieś jest ten człowiek, który tak jak my dostrzeże, jak jest cudowna i warta miłości. Ten człowiek będzie prawdziwym bohaterem. Dla Dorii. Dla nas. I dla wielu innych osób, które codziennie kibicują i trzymają kciuki za tę małą wojowniczkę” – piszą założyciele zbiórki.

Osoby, które chciałyby pomóc Dorii w zakupie specjalistycznego wózka, mogą dokonywać wpłat tutaj: Podarujmy Dorii komfort życia - zbiórka na wózek inwalidzki dla podopiecznej schroniska dla zwierząt w Białymstoku

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39