Czworonożni podlascy policjanci przeszli kolejne szkolenie

2024.03.26 09:49
Policyjne psy i ich opiekunowie uczestniczyli w piątek (22 marca) w ważnym szkoleniu. Czworonożni stróżowie prawa węszyli w poszukiwaniu środków odurzających oraz materiałów wybuchowych. Warunki ich pracy były bardzo wymagające.
Czworonożni podlascy policjanci przeszli kolejne szkolenie
Fot: Podlaska Policja

Podlaskich policjantów w ich codziennej służbie wspierają wyszkolone i odważne psiaki. Czworonogi wykonują wiele ważnych zadań. Pilnują porządku publicznego, wyszukują narkotyki i materiały wybuchowe oraz odnajdują osoby zaginione czy ludzkie zwłoki. Dzięki systematycznym szkoleniom psy stanowią cenne wsparcie dla mundurowych, nawet w najtrudniejszych wyzwaniach.

Opiekun i jego czworonożny towarzysz muszą jednak być ze sobą bardzo dobrze zgrani. Duety biorą udział w cyklicznych szkoleniach, które odbywają się co najmniej raz w miesiącu. Ćwiczenia zapewniają czworonogom utrzymanie odpowiedniej kondycji i są okazją do pracy nad współpracą z ich przewodnikami.

Ostatnie szkolenie przewodników garnizonu podlaskiego psów służbowych odbyło się w piątek (22 marca). Tym razem dotyczyło wyszukiwania zapachów środków odurzających oraz materiałów wybuchowych. Wzięły w nim udział czworonogi różnych ras oraz wielkości. Ćwiczenia odbywały się w opuszczonym budynku złożonym z wielu pomieszczeń. W różnych miejscach rozłożone zostały środki odurzające oraz materiały wybuchowe. Warunki pracy były bardzo wymagające. Psiaki musiały działać w otoczeniu głośnych rozmów oraz przechadzających się między nimi policjantów, którzy odgrywali rolę osób postronnych.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1563 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39