Czy możemy jeszcze liczyć na białe święta? Tak prezentuje się pogoda na świąteczny weekend

2023.12.22 08:21
Świąteczny weekend będzie zimny i pochmurny. Według prognoz, jest jeszcze nadzieja na to, że nasze miasto pokryje śnieżny pył!
Czy możemy jeszcze liczyć na białe święta? Tak prezentuje się pogoda na świąteczny weekend
Fot: Pixabay

Piątek, 22 grudnia

Synoptycy zapowiadają, że piątek w stolicy województwa podlaskiego będzie naprawdę mroźnym dniem. Temperatura odczuwalna spadnie do -6°C. Zachmurzenie pokryje 94 proc. powierzchni białostockiego nieba. Możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

Termometry wskażą maksymalnie 1°C w ciągu dnia. Nocą temperatura powietrza spadnie do -1°C.

Zawieje silny, południowo-zachodni wiatr. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 976 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 95 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce pojawi się na horyzoncie o godzinie 07:39. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:25, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:12. Dzisiejszy dzień trwać będzie przez 7 godzin i 33 minuty. Księżyc wzejdzie o godzinie 12:15 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 02:16. Noc z piątku na sobotę potrwa przez 16 godzin i 27 minut.

Piątek, 22 grudnia to 356. dzień bieżącego roku. Na dzisiejszy dzień nie przypadają żadne święta nietypowe.

Swoje imieniny świętują: Honorata, Judyta, Zenon, Beata, Dobrosułka, Drogomir, Dziesława, Dziwisław, Flawian, Franciszka, Franciszka Ksawera, Gryzelda, Ischyrion, Ksawera, Luboradz oraz Zenona.

Przysłowie na piątek:

"Grudzień ostro mrozi drogi, wieprze bije, drwa znosi dla zimowej trwogi".

Cytat dnia:

"Bar­dziej od pieniędzy, pot­rze­bujesz miłości. Miłość to siła na­byw­cza szczęścia." - Phil Bosmans

Sobota, 23 grudnia

Według zapowiedzi synoptyków sobota przyniesie nam jeszcze większe ochłodzenie i nową dostawę śnieżnego puchu. Temperatura odczuwalna spadnie do -7°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Wraz z czarnymi chmurami, do Białegostoku przybędą także opady śniegu.

Termometry pokażą maksymalnie 0°C w ciągu dnia i -2°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z zachodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nieco wzrośnie i utrzymywać się będzie na poziomie 988 hPa. Stan wilgotności powietrza spadnie do 83 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Wschód słońca będziemy mogli dostrzec o godzinie 07:40. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:26, a zachodu słońca możemy się spodziewać już o godzinie 15:12. Dzień potrwa przez 7 godzin i 32 minuty. Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 12:31. Nasz naturalny satelita zniknie z białostockiego nieba dopiero o godzinie 3:42. Noc z soboty na niedzielę trwać będzie przez 16 godzin i 28 minut.

Sobota, 23 grudnia to 357. dzień bieżącego roku. Na ten dzień także nie przypadają żadne, nietypowe święta.

Swoje imieniny świętować będą: Sławomira, Wiktoria, Anatola, Anatolia, Bazylides, Dagobert, Ewaryst, Ewarysta, Gelazy, Iwo, Iwona, Jan, Mardoniusz, Saturnin, Serwul, Sławomir, Teodul oraz Torlak.

Przysłowie na sobotę:

"Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada"/

Cytat dnia:

"Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli." - Albert Schweitzer

Niedziela, 24 grudnia

Na dzień Wigilii Bożego Narodzenia synoptycy zapowiedzieli lekkie ocieplenie. Temperatura odczuwalna wzrośnie do -4°C. Chmury zajmą 97 proc. powierzchni białostockiego nieba i ponownie przynieść nam mogą opady śnieżnego puchu.

Termometry wskażą maksymalnie 1°C w ciągu dnia. Nocą temperatura powietrza spaść może do -1°C.

Wiatr przybędzie do nas z zachodu. Wiać będzie z prędkością w porywach do 45 km/h. Barometry wskażą najwyższą w ciągu tego weekendu wartość ciśnienia atmosferycznego. Utrzymywać się ono będzie na poziomie 1003 hPa. Stan wilgotności powietrza spadnie do 78 proc. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, panować będą korzystne warunki biometryczne.

Wigilijny dzień rozpoczniemy wschodem słońca o godzinie 07:40. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:26. Aby ukazać nam będącą sygnałem do rozpoczęcia wigilijnej wieczerzy pierwszą gwiazdkę, słońce zejdzie z widnokręgu o godzinie 15:13. Długość dnia wyniesie 7 godzin i 33 minuty. Księżyc wzejdzie o godzinie 12:51, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 5:09. Noc z niedzieli na poniedziałek potrwa przez 16 godzin i 27 minut.

Niedziela, 24 grudnia to 358. dzień bieżącego roku. Nieuchronnie zbliżamy się więc do jego końca. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzić będziemy Dzień Raju.

Swoje imieniny świętować będą: Adam, Ewa, Ada, Adamina, Adela, Delfin, Druzjan, Druzjanna, Eryk, Eryka, Ewelina, Godzisław, Godzisława, Grzegorz, Grzymisława, Hermana, Hermina, Herminia, Irma, Irmina, Józef, Paula, Tarsylia oraz Zenobiusz.

Przysłowia na niedzielę:

"Gdy w Narodzenie pogodnie, będzie tak cztery tygodnie";
"Jak w Wigilię z dachu ciecze, zima długo się przewlecze";
"Pogoda na Wigilię Narodzenia, do Nowego Roku się nie zmienia".


Cytat dnia:

"Nie można żyć, nie zważając na wyzwania, nie podejmując wyzwań. Ten, kto nie zważa na wyzwania, kto nie odpowiada na wyzwania, jest jak martwy." - Papież Franciszek


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
916 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39