Czy niesłusznie otrzymała ponad 600 tys. zł? Była naczelnik urzędu skarbowego przed sądem

2015.01.28 00:00
Przed białostockim sądem toczy się sprawa byłej naczelnik I Urzędu Skarbowego w Białymstoku. Małgorzata S.-K. wraz z kilkoma innymi osobami miała doprowadzić do straty ponad 600 tys. zł przez gminę.
Czy niesłusznie otrzymała ponad 600 tys. zł? Była naczelnik urzędu skarbowego przed sądem
Fot: Archiwum

Sąd Okręgowy w Białymstoku przesłuchał biegłą z zakresu wyceny nieruchomości.

Sprawa dotyczy zamiany prywatnej działki Małgorzaty S.-K. na inną, należącą do gminy. Ze względu na planowaną przebudowę ulic było to konieczne. Śledczy zarzucają oskarżonej, że nie powinna była domagać się zwrotu kosztów, które poniosła w związku z remontem domu. Oskarżona odzyskała w ten sposób ponad 600 tys. zł.

Wśród oskarżonych jest także pracownica białostockiego urzędu miejskiego, która zdaniem śledczych nie zebrała wszystkich potrzebnych dokumentów. Zarzuty usłyszał także rzeczoznawca, który podał zbyt wysoką cenę za nieruchomość. Na następnej, marcowej rozprawie sąd zamierza jeszcze przesłuchać dodatkowych świadków.

Byłej naczelnik I Urzędu Skarbowego w Białymstoku i jej mężowi grozi kara nawet 10 lat więzienia. Kobieta już latem 2013 roku została odwołana z pełnionej funkcji. Oskarżeni nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1477 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39