Czy środa przyniesie nam poprawę pogody?

2024.02.21 07:25
Dzisiejszy dzień będzie nieco cieplejszy. Niestety, ponad naszym miastem ponownie zgromadzą się ciemne chmury, które przyniosą nam kolejną porcję ulewnych deszczy.
Czy środa przyniesie nam poprawę pogody?
Fot: Pixabay

Białostoczanie z utęsknieniem czekają na pierwsze objawy wiosny. Synoptycy przewidują jednak, że środa nie przyniesie nam upragnionej zmiany pogody. Będzie chłodno, mokro i wietrznie.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 6°C w ciągu dnia i 3°C w nocy. Temperatura odczuwalna wyniesie 2°C.

Do stolicy województwa podlaskiego zawita dziś dość silny, południowo-zachodni wiatr. Jego porywy będę osiągały prędkość maksymalnie do 45 km/h. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba.

W ciągu dnia możemy spodziewać się ulewnych opadów deszczu. Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 97 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1014 hPa. W Białymstoku wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy podziwiać o godzinie 6:34. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:41, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 16:49. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 10 godzin i 15 minut.

Księżyc zjawi się na horyzoncie o godzinie 12:59, a jego zachód przypada dokładnie na godzinę 6:00. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 13 godzin i 45 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 21 lutego to 52. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy dziś takie okazje do świętowania, jak: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Dzień Walki z Reżimem Kolonialnym oraz Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

Swoje imieniny obchodzą: Feliks, Lena, Robert, Eleonora, Fortunat, Gumbert, Henryka, Kiejstut, Natalis, Piotr, Sewerian, Wyszeniega oraz Wyszetrop.

Przysłowia na środę:

"Jeśli ci jeszcze nie dokuczył luty, to pal dobrze w kominie i miej kożuch suty";
"Luty gdy wiatrów i mrozów nie daje, prowadzi rok słotny i nieurodzaje";
"Luty, szykuj buty, bo nadejdą deszcze, pluty".


Cytat dnia:

"Trud­niej głupiemu uda­wać mądre­go niż mądre­mu głupiego." - Zygmunt Fijas

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1233 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39