Czy środa przyniesie nam zmianę pogody?

2023.12.13 07:28
Przed nami kolejny dzień odwilży. Temperatura powietrza będzie dodatnia. Możemy też spodziewać się dziś opadów deszczu ze śniegiem.
Czy środa przyniesie nam zmianę pogody?
Fot: Pixabay

Według zapowiedzi synoptyków, środa w stolicy województwa podlaskiego będzie kolejnym mokrym i pochmurnym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie 1°C. Zachmurzenie, tak jak w przypadku poprzednich dni zajmie całą powierzchnię białostockiego nieba. Synoptycy zapowiedzieli także na dziś obfite opady deszczu ze śniegiem.

Termometry wskażą maksymalnie 3°C w ciągu dnia i 0°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego-wschodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1007 hPa. W związku z topniejącym z powodu dodatniej temperatury powietrza śniegiem i prognozowanymi opadami, stan wilgotności powietrza wyniesie 100 proc. Panować będą niekorzystne warunki atmosferyczne.

Słońce pojawiło się dziś na widnokręgu o godzinie 7:33. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:21, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:09. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 36 minut. Księżyc w fazie nowiu wzejdzie o godzinie 8:40 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 14:52. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 16 godzin i 24 minuty.

Środa, 13 grudnia to 347. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Księgarza, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego oraz Światowy Dzień Skrzypiec.

Swoje imieniny świętują: Łucja, Otylia, Antioch, Antoni, Aubert, Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Edburga, Eugeniusz, Jodok, Orestes, Róża, Samboja, Walenty oraz Walentyn.

Przysłowia na środę:

"Kiedy na świętą Łucję mróz, to smaruj wóz";
"Święta Łucja głosi, jaką pogodę styczeń przynosi"
"Po świętej Łucji pogoda na koniec grudnia śnieg poda".


Cytat dnia:

"Każdy może współczuć cier­pieniom przy­jaciół, lecz trze­ba mieć wspa­niały cha­rak­ter, by móc cie­szyć się po­wodze­niem przyjaciela." - Oscar Wilde

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1680 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39