Czy w Białymstoku powinny powrócić Rady Osiedli? Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć

2022.08.09 07:54
W środę (10.08) odbędzie się śniadanie obywatelskie na temat przyszłości Rad Osiedli.
Czy w Białymstoku powinny powrócić Rady Osiedli? Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć
Fot: Malwina Witkowska

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych zaczyna debatę na temat Rad Osiedli. Organizatorzy chcą poznać opinie, jak owe rady powinny wyglądać.

- W trakcie spotkania chcemy poznać opinie mieszkańców na temat Rad Osiedli. Chcemy dowiedzieć się czy są potrzebne i jak powinny funkcjonować. Po serii spotkań zamierzamy wypracować obywatelski projekt uchwały, która miałaby reaktywować rady osiedli w Białymstoku - informuje Agnieszka Otapowicz z białostockiego Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Rady Osiedli funkcjonowały w Białymstoku do 2006 roku. Później powołane były na krótki czas, ale tylko na niektórych osiedlach. Teraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych chce wrócić do tematu. Stąd pomysł na śniadanie obywatelskie poświęcone radom.

Spotkanie zaplanowane na 10 sierpnia będzie początkiem konsultacji społecznych w tej sprawie. To odpowiedź na rosnącą aktywność mieszkańców osiedli – co przedstawiciele OWOP zauważają w trakcie projektu "Moja ulica, moje osiedle, moje miasto" realizowanego w ramach grantu z funduszy norweskich.

Szczegółowe informacje: Śniadanie obywatelskie na temat przyszłości Rad Osiedli.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1491 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39