Czym chata bogata - obiad nie tylko polski. Zaproś cudzoziemca do swojego stołu

2016.11.15 12:40
Przyjęcie cudzoziemca do swojego stołu jest okazją do wzajemnego poznania i "posmakowania" odmiennych kultur - po raz kolejny w Białymstoku odbędzie się akcja "Czym chata bogata - obiad nie tylko polski"
Czym chata bogata - obiad nie tylko polski. Zaproś cudzoziemca do swojego stołu
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak
"Czym chata bogata – obiad nie tylko polski" w 2015 r.

Fundacja Dialog już po raz 4. zaprasza białostoczan do udziału w akcji "Czym chata bogata - obiad nie tylko polski", która odbędzie się w niedzielę (27 listopada). Jej główną ideą jest promowanie przy wspólnym obiedzie wzajemnej komunikacji i tworzenie codziennych relacji pomiędzy białostoczanami a cudzoziemcami mieszkającymi w naszym mieście.

- Zapraszamy wszystkie rodziny zainteresowane tym, aby zaprosić rodzinę z innej części świata, żyjącą w tym samym mieście co my oraz dzielić wspólny obiad! - mówi Marcin Kruhlej z Fundacji Dialog – Każdy może zostać także ich gościem! Forma zaangażowania zależy tylko od osób, które się do nas zgłoszą – podkreśla.

Mile widziani są w szczególności ci, którzy lubią próbować nowych rzeczy i poznawać nowych ludzi.

Jak podkreślają organizatorzy, jeżeli jesteś zainteresowany bogatą kulturą mieszkających w Białymstoku cudzoziemców, to projekt "Czym chata bogata" jest właśnie dla Ciebie.

W tym roku wszyscy uczestnicy będą mogli również wysłuchać koncertu zespołu Wasiloczki, śpiewającego muzykę białoruską, ukraińska i rosyjską, który odbędzie się również w niedzielę (27 listopada) po południu w białostockich Spodkach.

Międzynarodowa akcja "Czym chata bogata – obiad nie tylko polski" (w innych krajach "Next Door Family") obchodzi już na świecie swoją 13. rocznicę. Akcja została zapoczątkowana w Czechach. Do tej pory ponad 1,2 tys. rodzin miało okazję zjeść wspólnie niedzielny obiad. Od kilku lat projekt jest realizowany na poziomie międzynarodowym w 7 krajach Unii Europejskiej. Obecnie odbywa się m.in. w Portugalii, Hiszpanii i w Polsce, właśnie w Białymstoku.

Fundacja Dialog jest organizacją pożytku publicznego, która powstała z inicjatywy Michała Gawła oraz grupy osób w 2001 r. Jej celem jest wychowywanie i edukowanie dzieci, młodzieży, dorosłych, pomoc drugiemu człowiekowi, wspieranie twórczości i przedsiębiorczości, działalności kulturalnej i dziedzictwa narodowego. Działania skierowane są do wszystkich osób, bez względu na wyznanie, narodowość czy światopogląd i obejmują m.in. edukację dzieci i młodzieży, integrację społeczną osób w trudnej sytuacji, wsparcie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, pracę z uchodźcami, migrantami i mniejszościami etnicznymi, rozwój idei mentoringu i wolontariatu, bezpłatną bibliotekę i mediatekę.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1268 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39