Darmowa siłownia na UMB. Chodzi o profilaktykę i leczenie cukrzycy

2016.11.23 08:09
Uniwersytet Medyczny zaprasza mężczyzn w wieku 40-65 lat do udziału w projekcie. Chodzi o bezpłatne treningi na nowoczesnej siłowni, podczas których odbywać się będą wizyty lekarskie.
Darmowa siłownia na UMB. Chodzi o profilaktykę i leczenie cukrzycy
Fot: pixabay.com

Naukowcy z Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zachęcają mężczyzn w wieku 40-65 lat do udziału w projekcie. Polega on na bezpłatnych treningach na nowoczesnej siłowni. Podczas programu badań odbędzie się 9 wizyt lekarskich, w trakcie których pacjenci przejdą doustny test obciążenia glukozą, biopsję mięśni i tkanki tłuszczowej, a także test wysiłkowy.

Podczas projektu naukowcy chcą przebadać 120 pacjentów podzielonych na 3 grupy po 4 osób - pacjentów zdrowych, pacjentów ze stanem "przedcukrzycowym" oraz pacjentów chorujących na cukrzycę typu II (ale tylko tych przyjmujących leki doustne, bez wstrzykiwań insuliny).

Uczelnia zaprasza do projektu mężczyzn prowadzących siedzący tryb życia, niechorujących na przewlekłe choroby, z wyjątkiem cukrzycy typu 2 nieleczonej insuliną. Zajęcia mają odbywać się przez pół roku w nowoczesnym klubie fitnessu, który jako jedyny w mieście posiada system rejestracji ćwiczeń pacjentów na specjalnej platformie.

Każdy z uczestników dostanie zaprogramowaną kartę z ćwiczeniami, które ma wykonać. Będą one rejestrowane w systemie. Naukowcom niezbędna jest informacja, ile dokładnie aktywności wykonał pacjent. Badania mają pomóc w profilaktyce i leczeniu cukrzycy.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia do projektu można uzyskać w godz. od 12.00 do 15.00 pod numerem telefonu 85 831 81 52 lub 85 831 81 50. Kontaktować można się także mailowo pod adresem cbk@umb.edu.pl.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1661 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39