Darmowe akademiki dla maturzystów Politechniki Białostockiej. Komu przysługują?

2022.07.04 11:40
Politechnika Białostocka już szósty raz ogłasza akcję "Akademiki za dobre wyniki". W tym roku szansę na darmowy akademik ma 20 maturzystów.
Darmowe akademiki dla maturzystów Politechniki Białostockiej. Komu przysługują?

Rokrocznie akcja "Akademiki za dobre wyniki" Politechniki Białostockiej cieszy się dużą popularnością. Dzięki niej najlepsi maturzyści mają szansę zaoszczędzić 4 230 zł, bo tyle wynosi opłata za zakwaterowanie dwuosobowym pokoju w jednym z domów studenta Uczelni podczas całego roku akademickiego.

Akcja skierowana jest do tegorocznych maturzystów, którzy na egzaminach pisemnym na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. Jednym z warunków jest też zakwalifikowanie się na a pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia prowadzonych na Politechnice Białostockiej. Zainteresowani, którzy spełniają te kryteria muszą do 29 lipca złożyć wniosek o przyznanie stypendium mieszkaniowego w biurze Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej (budynek Biblioteki Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 16 – I piętro,  pokój P1/7)

Stypendium pokrywa wyłącznie koszty zakwaterowania w Domach Studenta Politechniki Białostockiej, mieszczących się przy ul. Zwierzynieckiej w Białymstoku, w pokoju dwuosobowym wyposażonym w lodówkę, biurka, krzesła, regały i szafki w segmencie z łazienką, wspólną dla dwóch pokoi. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla dwóch pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatnego parkingu. Miesięczny koszt zakwaterowania w takim pokoju to 470 zł.

Zaletą akademików jest też bez wątpienia doskonała lokalizacja. Obok znajdują się ę cztery wydziały uczelni: Informatyki, Mechaniczny, Elektryczny, Budownictwa i Nauk o Środowisku, a także Biblioteka PB, Akademickie Centrum Sportu oraz Klub Gwint. Łatwo można stąd dojechać na Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydział Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Nieopodal akademików są też stacje rowerowe i zielony Park Zwierzyniecki.

Maksymalnie 20 laureatów akcji "Akademiki za dobre wyniki" poznamy do 20 sierpnia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1798 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39