Darmowe akademiki za dobre wyniki

2020.06.26 12:41
Już po raz czwarty najlepsi maturzyści mają szansę mieszkać za darmo przez rok akademicki w Domach Studenta Politechniki Białostockiej. Stypendium mieszkaniowe PB to oszczędność niemal 3 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 sierpnia.
Darmowe akademiki za dobre wyniki
Fot: Politechika Białostocka
Miesięczny koszt zakwaterowania w akademiku to ok 325 zł

Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3 osobowym pokoju w akademiku Politechniki Białostockiej waha się w przedziale od 310 do 325 zł. Z tej opłaty na okres 9 miesięcy będą zwolnieni maturzyści, którzy spełniają warunki konkursu i zawnioskują o stypendium.

Uczelnia przeznaczyła 30 miejsc dla najlepszych maturzystów. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu jest uzyskanie z egzaminu co najmniej z jednego przedmiotu minimum 85% punktów. Oferta kierowana jest do osób, które od roku akademickiego 2020/2021 rozpoczną studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej.

Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego. To miejsce doskonale skomunikowane m.in. z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla 4 pokoi.

Posiłki można przygotować w ogólnodostępnej kuchni z gazową płytą kuchenną, piekarnikiem i mikrofalówką. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi i bezpłatnego parkingu.

By skorzystać z programu „Akademiki za dobre wyniki” należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić druk wniosku i złożyć najpóźniej do 28 sierpnia 2020 r. do biura Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej, przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Lista laureatów stypendium mieszkaniowego zostanie ogłoszona nie później niż 18 września 2020 roku.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

801 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39