Darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów [WIDEO]

2020.03.25 14:57
Nie trzeba nigdzie rejestrować się, zapisywać. Wystarczy o konkretnej godzinie włączyć kanał na YouTube.
Darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów [WIDEO]
Fot: pixabay.com

Na razie terminy egzaminów nie są zmienione

Jak wiadomo, do 10 kwietnia 2020 roku wszystkie placówki oświatowe oraz uczelnie wyższe są zamknięte. Niewykluczone, że ta przerwa potrwa jeszcze dłużej.

Na chwilę obecną minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił o terminowym odbywaniu się egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych.

Zgodnie z harmonogramem egzamin ósmoklasisty z języka polskiego jest zaplanowany na 21 kwietnia, z matematyki na 22 kwietnia, a z języka obcego nowożytnego - na 23 kwietnia.

Pierwszy dzień pisemnych matury przypada 4 maja i wówczas - tradycyjnie - maturzyści na pierwszy ogień będą mieli do pokonania język polski. Ostatni egzamin napiszą 21 maja.

Część ustna matur jest przeprowadzana według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych. Od 7 do 22 maja uczniowie zmierzą się z językiem polskim, językami mniejszości narodowych, językiem łemkowskim oraz językiem kaszubskim. Natomiast od 4 do 22 maja - z językami obcymi nowożytnymi.

Uczniowie mogą liczyć na pomoc

Z myślą o uczniach, którzy w najbliższych tygodniach będą realizować program nauczania poza szkołą, zespół Pi-stacji zaplanował darmowe webinary powtórkowe. Wszystkie będą zaczynać się o godz. 19.00. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube w wybranym terminie.

W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania z tematów, które sprawiają uczniom najwięcej trudności.

Jakie zagadnienia pojawią się na powtórkach? Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową i trygonometrią. Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną.

Do udziału w webinarach zachęca Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działa na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, organizuje m.in. konkursy oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Harmonogram webinarów:

Ósmoklasiści:

26 marca2 kwietnia


7 kwietnia


16 kwietniaMaturzyści (poziom podstawowy):

14 kwietnia


21 kwietnia


28 kwietnia


30 kwietnia

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1027 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39