Darmowy kurs samoobrony dla kobiet. Trwają zapisy

2023.06.13 08:11
Podlasianki będą miały okazję skorzystać z darmowego kursu samoobrony, który przeprowadzą żołnierze Wojska Polskiego.
Darmowy kurs samoobrony dla kobiet. Trwają zapisy
Fot: Wojsko Polskie

Ministerstwo Obrony Narodowej, we współpracy z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek.

Szkolenia, prowadzone przez doświadczonych żołnierzy-instruktorów, będą odbywać się w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach oraz w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski. Wszystkie zainteresowane i pełnoletnie kobiety będą miały możliwość wzięcia udziału w blisko czterogodzinnym praktycznym treningu z technik samoobrony, który będzie prowadzony przez wykwalifikowanych żołnierzy.

Projekt będzie realizowany w każdym województwie w wybrane weekendy do 20 sierpnia. Żołnierze-instruktorzy nauczą uczestniczki podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą również techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To doskonała okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstawowych umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza w przypadku przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały również możliwość zapoznania się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżenia praktycznej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Głównym celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacjach kryzysowych. Po ukończeniu szkolenia każda uczestniczka otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W trakcie szkoleń, bliscy i towarzyszący uczestniczkom będą mieli możliwość odwiedzenia punktów promocyjno-informacyjnych lokalnych jednostek wojskowych. Osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły uzyskać kompleksowe informacje na temat rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie również wojskowej grochówki.

W naszym regionie szkolenia z doświadczonymi żołnierzami-instruktorami odbędą się w następujących terminach:
- 17-18 czerwca - Kolno;
- 24-25 czerwca - Siemiatycze;
- 8-9 lipca - Wysokie Mazowieckie;
- 22-23 lipca - Sokółka;
- 5-6 sierpnia - Sejny;

Zapisy prowadzi Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku pod tel. 889 590 443 lub 887 704 312 albo pod adresem mailowym wcrbialystok.rekrutacja@ron.mil.pl

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1047 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39