Dawid Krakauer i klezmer-jazz w filharmonii

2012.06.14 00:00
Koncert wybitnego klarnecisty i klezmera już w ten piątek, 15 czerwca zainauguruje V edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej ZACHOR. Podobnie jak w przypadku Songweringi Op!Era Festival, z wowodu załamania pogody występ jest przeniesiony ze sceny Amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej do sali koncertowej na Podleśną.
Dawid Krakauer i klezmer-jazz  w filharmonii
Fot: Jean Marc Lubrano

O Dawidzie Krakauerze mówi się, że improwizuje z przeszłością. Jest Klezmerem przywracającym światu muzykę odeszłych bezpowrotnie Żydów środkoweuropejskich i nowoczesnym nowojorczykiem, wybitnym klarnecistą, znanym z awangardowego podejścia do muzyki. Przed kilkoma laty to właśnie jego koncert na Festiwalu Kultury Żydowskiej w krakowskim Kazimierzu spotkał się z najbardziej żywiołową reakcją publiczności.

Artysta doskonale odnajduje się w repertuarze klasycznym, zajmując jednocześnie wyjątkowe miejsce w świecie muzyki klezmerskiej. Jest artystą zakorzenionym w tradycyjnej muzyce ludowej. Zdaniem krytyki światowej, jego twórczość stanowi niezwykle rzadkie połączenie kunsztu i oryginalności. Pasja i talent, którym artysta daje wyraz na swoich koncertach, są za każdym razem zaskakującym i poruszającym doświadczeniem.

Krakauer i jego zespół Klezmer Madness! występują na scenach światowych od 1996 roku. W tym czasie nie tylko przybliżyli ten rodzaj muzyki szerszej publiczności, z czasem łącząc też swoją muzykę z brzmieniem jazzowym, funky a ostatnio elektro. Znani są także z licznych występów z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych na całym świecie. David Krakauer jest stałym gościem najważniejszych międzynarodowych festiwali.
Tym razem, na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi wraz z muzykami Orkiestry OiFP.

Początek koncertu o godz. 19.

Więcej o wydarzeniu:

Koncert Davida Krakauera w ramach Festiwalu Zachor

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

935 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39