Dawka filmowej rozrywki w białostockich kinach

2023.07.07 09:05
W tym tygodniu Kino Helios proponuje premiery filmów "Miraculum. Biedronka i Czarny Kot." i "Naznaczony. Czerwone drzwi.". Kino Forum nie pozostaje w tyle i proponuje równie wciągające tytuły na nadchodzący tydzień.
Dawka filmowej rozrywki w białostockich kinach
Fot: Maria Kiszło, Monika Piskurewicz

Do Kina Helios warto pójść na premierę:

"Miraculum. Biedronka i Czarny Kot.", który premierowo wyświetlany będzie się zarówno w Centrum Alfa i Galerii Jurowieckiej. Przedstawia historię Marinette, nieśmiałej nastolatki, która staje do walki z tajemniczym złoczyńcą. Przemienia się w superbohaterkę - Biedronkę i łączy siły z Czarnym Kotem. Razem zamierzają pokonać Władcę Ciem i ocalić miasto. Ta przygoda zabiera dwójkę w niezwykłą podróż od podziemnych katakumb Paryża po sięgający nieba szczyt Wieży Eiffla.

"Naznaczony. Czerwone drzwi." w Galerii Białej. To ostatni film z serii “Naznaczony”. Główni bohaterowie - Josh i Dalton muszą zmierzyć się z mroczną historią swojej rodziny i strachami, które czyhają za czerwonymi drzwiami.

W Kinie Forum warto zobaczyć:

"Nostalgia", czyli francusko-włoski film w reżyserii Mario Martone. Skupia się wokół historii Felice Lasco, który wraca po 40 latach do rodzinnego miasta Neapolu i starej matki. Sprzymierzony z walczącym z mafią lokalnym księdzem, szuka swojego starego przyjaciela i mierzy się ze swoją przeszłością.

"Winny czy niewinny", francuską ekranizację Louisa Garrela. Głównym bohaterem jest Abel, którego matka Sylvie zakochuje się w Michelu, drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Abel jest przekonany, że wybranek matki nie jest taki, jaki wydaje się kobiecie. Z pomocą najlepszej przyjaciółki Clémence, Abel rozpoczyna śledztwo mające na celu przyłapanie mężczyzny na gorącym uczynku.

"Sanatorium pod klepsydrą" w ramach "Krótkiej historii polskiego kina". Przedstawia losy Józefa, który przybywa do sanatorium, gdzie kiedyś leczył się jego zmarły ojciec Jakub. Zostaje zakwaterowany w pokoju ojca, który jak inni pacjenci balansuje na granicy życia i śmierci, tkwiąc w półśnie. Józef zaczyna ponownie przeżywać swoją przeszłość. Przypomina sobie dom rodzinny, małe żydowskie miasteczko, ojca i dziecięce marzenia. Kiedy wraca do miasteczka dzieciństwa okazuje się, że ten świat jest zniszczony. Józef próbuje go przywrócić.

Repertuary:

REPERTUAR Kina Forum 7-13 lipca

REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowiecka 7-13 lipca

REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 7-13 lipca

REPERTUAR Kina Helios w Centrum Alfa 7-13 lipca

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1210 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39