Dezerter zagra na rozpoczęcie Zgrzytów 2011

2011.02.15 00:00
W sobotę, 19 lutego w Klubie Gwint zagra legenda polskiej sceny punkrockowej - Dezerter i zespół Przeciw z Lublina. Koncert jest mocnym otwarciem trzynastej edycji festiwalu Zgrzyty
 Dezerter zagra na rozpoczęcie Zgrzytów 2011
Fot: dezerter.com
Okładka płyty "Prawo do bycia idiotą"

Dezerter powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład stworzyli Robert "Robal" Matera - gitara wokal, Krzysiek Grabowski - perkusja, teksty i Darek "Stepa" Stepnowski - bas. Po pewnym czasie dołączył wokalista Darek "Skandal" Hajn. Zespół zasłużył się na polskiej scenie alternatywnej. Przez dwadzieścia lat grania wydali czternaście albumów takich jak "Kolaboracja", "Ziemia jest płaska", "Ile procent duszy?", "Mam kły mam pazury" czy album z końca ubiegłego roku pt."Prawo do bycia idiotą". Każdy kto, choć raz słyszał Dezertera, rozpozna charakterystyczny wokal, mocne i zaangażowane teksty opisujące polską rzeczywistość, krytykujące władze polityczną i zniewolenie jednostek. Tego wieczoru wystąpi także punkrockowy zespół Przeciw z Lublina.

Co więcej, od 19 lutego osoby chętne do udziału w Festiwalu Zgrzyty 2012 mogą zgłaszać swoje zespoły na adres: zgrzytyfestiwal@o2.pl. W treści meila należy napisać: nazwę zespołu i grany gatunek muzyczny, pełny skład z podaniem instrumentów, podanie miejscowości z której grupa pochodzi, adres strony zespołu( myspace, facebook, itp), a także kontakt: numery telefonów i adresy meilowe do kilku osób z zespołu.

Szczegółowe informacje o koncercie: Dezerter- prolog Zgrzytów 2011. Patronujemy wydarzeniu.

MAG

610 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39