DK66. Drogowcy rozpoczęli przebudowę 30-kilometrowego odcinka

2019.05.31 11:19
Zaczęły się prace przy przebudowie drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Połowcach. Droga ma być gotowa za około rok.
DK66. Drogowcy rozpoczęli przebudowę 30-kilometrowego odcinka
Fot: GDDKiA

Ruszyła modernizacja drogi krajowej nr 66 pomiędzy Bielskiem Podlaskim a Połowcami (granica z Białorusią). Cały 33-kilometrowy odcinek ma być gotowy w 2020 roku, ale niektóre fragmenty zostaną udostępnione kierowcom jeszcze w bieżącym roku.

Powyższe zadanie realizowane w systemie "Projektuj i buduj" podzielone jest na 5 odcinków: Bielsk Podlaski - Podbiele, Podbiele – Suchowolce, Suchowolce (przejście przez miejscowość) oraz Suchowolce – Kleszczele, Kleszczele – Połowce. Na wszystkich trwają już prace – na niektórych, tam gdzie zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – roboty prowadzone są w pełnym zakresie, na tych, które czekają na decyzje, część prac wykonywana jest na zgłoszenie.

I tak np. w Suchowolcach, gdzie zezwolenie jest, wykonana została już kanalizacja deszczowa oraz trwa wzmacnianie podłoża jezdni, a z kolei na odcinku Kleszczele – Połowce, gdzie decyzja jeszcze nie została wydana, na zgłoszonych fragmentach nawierzchnia została sfrezowana i rozpoczęto wykonywanie wzmocnienia tej nawierzchni.
 
Docelowo cały fragment DK66 od Bielska Podlaskiego do miejscowości Połowce o łącznej długości 33,3 km zyska wzmocnioną konstrukcję jezdni przystosowaną, nową nawierzchnię, na skrzyżowaniach zostaną wybudowane pasy do skrętu w lewo, a obok głównej drogi powstaną jezdnie dodatkowe (drogi serwisowe) obsługujące ruch lokalny. Będą też ścieżki rowerowe lub tzw. ciągi pieszo–rowerowe. Do tego oczywiście wykonane zostanie to wszystko, na co rzadko zwraca się uwagę - budowa odwodnienia jezdni, budowa kanałów technologicznych czy oświetlenia części skrzyżowań.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1487 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39