DKF "GAG" wraca po pandemicznej przerwie [WIDEO]

2020.09.22 14:06
Islandzko-polski film "Złotokap" będzie można obejrzeć w ramach DKF "GAG". To pierwszy pokaz po pandemicznej przerwie w tym filmowym cyklu.
DKF "GAG" wraca po pandemicznej przerwie [WIDEO]
Kadr z filmu "Złotokap"

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia - nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje.Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że państwo egzekwuje nowe przepisy, mówiące o tym, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie.

Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna, jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak dopiero wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce. Wesołej, beztroskiej i szczerze oddanej Unnarowi Danieli trudno jest porozumieć się z przyszłą teściową. Tymczasem prawdziwy kataklizm dopiero przed Indianą... W filmie możemy oglądać znaną polską aktorkę - Karolinę Gruszkę.

Pokaz odbędzie się w środę (23.09) o godz. 19.00. Prelekcja przed filmem i moderacja dyskusji po filmie: dr Maciej Białous. Dyskusja po filmie odbędzie się przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.

Repertuar kina Forum

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1162 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39