Dla Jagiellonii sezon dobiegł końca

2023.05.14 09:43
Nie udało się Jagiellonii Białystok awansować do 1/2 finału FOGO Futsal Ekstraklasy. W drugim ćwierćfinałowym starciu z Piastem Żółto-Czerwoni przegrali 1:5, a ponieważ i pierwsza potyczka zakończyła się triumfem mistrzów Polski, do dalszej fazy awansowali rywale.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Półfinały FOGO Futsal Ekstraklasy odbęda się bez udziału Jagiellonii. Przed kilkoma dniami, w Białymstoku, Piast wygrał z Żółto-Czerwonymi 4:2, dlatego ekipa z północno-wschodniej częsci kraju, by awansować dalej, musiała zwyciężyć w Gliwicach aż 2 spotkania. Niestety już pierwszy mecz na terenie mistrzów Polski nie potoczył się po myśli Jagi, w efekcie czego zawodnicy ze stolicy Podlasia mogą rozpocząć urlopy.

Mocno osłabiona Jagiellonia gola w trakcie sobotniego (13.05) starcia straciła już po kilkudziesięciu sekundach rywalizacji. Wynik meczu otworzył Vinicius Teixeira, który w 25. minucie pokonał bramkarza gości jeszcze raz. Podczas intensywnej pierwszej połowy, kiedy gra była bardzo otwarta, gola na konto gospodarzy zdobył Rafael Cadini, a po zmianie stron wspomniany gracz ustrzelił dublet. W samej końcówce do siatki trafił też Vinicius Lazaretti, natomiast jedyną bramkę dla białostoczan zdobył w 22. minucie Piotr Skiepko.

Porażka 1:5 nie zmienia faktu, że sezon 2022/2023 był dla Żółto-Czerwonych bardzo udany. Jagiellończycy nie tylko zameldowali się w najlepszej "8" FOGO Futsal Ekstraklasy, ale jeszcze zagrali w finale krajowego pucharu, gdzie lepszy okazał się Rekord Bielsko-Biała.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 5:1 (2:0)
Bramki: Vinicius Teixeira 1, 25, Rafael Cadini 9, 22, Vinicius Lazaretti 40 - Piotr Skiepko 22

Piast Gliwice: Cypun - Pegacha, Cadini, Lazzaretti, Teixeira - Janiszewski, Widuch, Rosa, Sorokin, Śmiałkowski, Fidersek, Szadurski, Lebid
Jagiellonia Białystok: Dobreńko (Ulman) - Lisowski, Moreno, Vargas, Skiepko - Citko, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Kolesnikow, Makal, Łabieniec
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla Piasta Gliwice
Awans: Piast Gliwice