Dlaczego kupujemy online?

2022.04.13 12:29
Zakupy online stały się codziennością wielu z nas. Widać to po dynamicznym rozwoju rynku e-commerce, który z roku na rok generuje coraz to większe dochody. Czy przyjdzie czas, gdy już mało kto będzie wybierał się na zakupy do stacjonarnych sklepów?
Dlaczego kupujemy online?
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Główne zalety zakupów online

Zakupy online to wygodny sposób na kupowanie potrzebnych rzeczy bez wychodzenia z domu. Jedną z głównych zalet zakupów online jest oszczędność czasu. Nie musisz spędzać godzin na szukaniu przedmiotów w sklepach lub jeżdżeniu z jednego sklepu do drugiego i z powrotem.
Kolejną zaletą zakupów online jest oszczędność pieniędzy. Można znaleźć wiele produktów w niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych, a w określone dni tygodnia lub miesiąca często zdarzają się wyprzedaże lub rabaty.

Wreszcie, zakupy online pozwalają kupować produkty z różnych sklepów jednocześnie, co oznacza, że możesz porównać ceny i znaleźć najlepsze dostępne oferty.

Warto podkreślić komfort związany ze znalezieniem wszystkiego w jednym miejscu. Ile razy zdarzało ci się, że nie udało ci się znaleźć wszystkich artykułów z twojej listy zakupów w danym sklepie? Wówczas trzeba było szukać innego albo odpuścić i poszukać tej konkretnej rzeczy innym razem. Tymczasem podczas zakupów online w miejscach takich jak Dr.Max Drogeria bez wychodzenia z domu kupisz wszystkie potrzebne rzeczy. W dodatku możesz zrobić ich od razu większy zapas – takiej ilości towaru nie chciałoby ci się dźwigać ze sklepu do domu, ale skoro możesz otrzymać dostawę prosto pod drzwi twojego domu, to czemu tego nie wykorzystać, prawda?

Oszczędność pieniędzy

Wszyscy wiemy, że zakupy online to oszczędność czasu. Ale co, jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy? Oto kilka porad:

1. Użyj rozszerzenia przeglądarki, takiego jak Pepper, które automatycznie wyszukuje dla Ciebie kupony i rabaty, gdy robisz zakupy online. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żadna dobra promocja cię nie ominęła.

2. Zaglądaj do gazetek internetowych różnych sklepów. Zobacz, jakie promocje obowiązują w danym tygodniu. Warto na tej podstawie ustalić swoją listę zakupów, w ten sposób zaoszczędzisz pieniądze na przygotowaniu posiłków. Nie ma nic lepszego od smacznego i taniego jedzenia.

3. Użyj rozszerzenia przeglądarki, takiego jak Lety’s Shops. Dzięki niemu podczas robienia zakupów w sieci część pieniędzy wraca do ciebie w postaci cashbacku. To bardzo przydatna wtyczka, ponieważ chociaż 1 czy 2 procent zwrotu z zakupów może nie robić dużego wrażenia, to jednak w skali roku robi się z tego naprawdę przyjemna kwota.

Pamiętaj jednak, że oszczędzanie pieniędzy to nie tylko kupowanie tanio. To także robienie zakupów z głową. To, że coś jest na promocji nie oznacza jeszcze, że musimy to kupować. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, czy na pewno potrzebujemy danej rzeczy, a dopiero potem szukać jej w dobrej cenie. W innym wypadku ciężko będzie mówić o oszczędzaniu, skoro do naszego domu przyjdzie kurier z niepotrzebnymi rzeczami, które kupiliśmy pod wpływem chwili.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

765 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39