Do Białegostoku przyjadą znakomici sportowcy. Zbliża się 5. edycja Mityngu Gwiazd

2023.05.15 14:52
Już w niedzielę (21.05), na Rynku Kościuszki, odbędzie się kolejna odsłona Mityngu Gwiazd. Białostoczanie w samym sercu miasta będą mogli podziwiać konkursy skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz pchnięcia kulą.
Do Białegostoku przyjadą znakomici sportowcy. Zbliża się 5. edycja Mityngu Gwiazd
Fot:

Nietypowa przestrzeń, 3 specjalnie zaaranżowane areny, 5 konkurencji (pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skok o tyczce mężczyzn). Mityng Gwiazd zbliża się wielkimi krokami i wszystko wskazuje na to, że znów będzie on wspaniałym widowiskiem.

- W tym roku mamy najmocniejszą obsadę ze wszystkich dotychczasowych Mityngów Gwiazd. Warto podkreślić, że dla lekkoatletów nie ma nic lepszego niż bliska obecność kibiców. Traktują oni Białystok jako ważny element przygotowań do najważniejszych imprez w sezonie - mówi Marcin Rosengarten, dyrektor sportowy zawodów.

W niedzielę w konkurencji pchnięcia kulą ma wystartować Filip Mihajlevic, czyli aktualny mistrz Europy z Monachium. Ciekawie zapowiada się jego pojedynek z Michałem Haratykiem, czyli rekordzistą Polski i mistrzem Europy 2018, ale warto dodać, że wystartuje także luksemburski kulomiot Bob Bertemes, który w karierze ma już pchnięcia powyżej 22 m. Ponadto w stolicy Podlasia powinien pojawić się też uznawany za objawienie tego sezonu Ukrainiec Roman Kokoshko - tegoroczny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy.

W innych konkurencjach także nie zabraknie wielkich gwiazd. Na Rynku Kościuszki wystąpią również tacy sportowcy jak: Douwe Amels, Bogdan Bondarenko (skok wzwyż mężczyzn), Alessia Trost (skok wzwyż kobiet), Piotr Lisek, Emanuil Karalis czy Matt Ludwig (skok o tyczce mężczyzn).

- Przygotowaliśmy atrakcje sportowe i kibicowskie. Na imprezie pojawi się Ambasadorka Białostockiego Sportu Natalia Kaczmarek, która kilkanaście dni temu zajęła 3. miejsce w Diamentowej Lidze w Dosze. Będzie okazja do zrobienia z nią zdjęcia i zdobycia jej autografu - informuje Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny, a zawody potrwają ok. 2 godzin i będą transmitowane przez TVP Sport.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1845 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39