Do Białegostoku zawita znana pieśniarka

2024.02.20 14:02
Agnieszka Osiecka twierdziła, że czar głosu tej pieśniarki wprawia publikę niemal w stan hipnozy. Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę (25 lutego) w białostockim Nie Teatrze.
Do Białegostoku zawita znana pieśniarka
Fot: Materiały organizatora

Magda Umer nazywana jest mistrzynią interpretacji poezji śpiewanej. Jak powtarza sama artystka, nie śpiewa, lecz opowiada piosenki. Potrafi perfekcyjnie łączyć magię muzyki z czarem słowa. Jej talent doceniała ikona gatunku, Agnieszka Osiecka.

Artystka wyreżyserowała także wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Jej nazwisko słusznie może kojarzyć nam się z takimi spektaklami, jak: "Zimy żal", "Big Zbig show", "Kobieta zawiedziona" z Krystyną Jandą, "Mężczyźni mojego życia", czy "Zielono mi". Duża część wyreżyserowanych przez Magdę Umer widowisk powstała dzięki współpracy artystki z Wojciechem Borkowskim. Za nimi już aż 37 lat wspólnej działalności.

W 2019 roku minęło dokładnie 50 lat, odkąd Magda Umer zachwyca publikę swoim głosem. W Białymstoku wystąpi w towarzystwie Bohdana Hołowni. Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę (25 lutego) o godzinie 18:00 w Nie Teatrze.

Usłyszymy teksty znanych i cenionych polskich poetów i poetek, takich jak między innymi: Marian Hemar, Julian Tuwim, Ludwik Starski, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jacek Korczakowski oraz Andrzej Bianusz. Wszystkie zaprezentowane tego wieczoru utwory znajdują się na wydanej w 2016 roku płycie Magdy Umer i Bohdana Hołowni zatytułowanej "Bezsenna noc".

Więcej informacji o wydarzeniu: MAGDA UMER - Bezsenna noc

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1078 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39