Do Białegostoku znów zawita Plaża Open

2023.05.13 10:30
Organizatorzy największego i najstarszego cyklu turniejów siatkówki plażowej w Polsce odkryli pierwsze karty przed zbliżającym się sezonem. Wiemy już, że jeden z turniejów ponownie rozegrany zostanie w stolicy Podlasia.
Do Białegostoku znów zawita Plaża Open
Fot: Grzegorz Chuczun

W ubiegłym roku w ramach Plaży Open rozegrano 3 imprezy. Rywalizację zainaugurowano w Łodzi na terenie Manufaktury, a następnie zmagania przeniosły się tak naprawdę do dwóch miast, a nawet państw, bowiem turniej rozegrano zarówno w Czechach (w Czeskim Cieszynie), jak i w Polsce (Cieszynie). Utrzymana została więc niebywała oryginalność, która rokrocznie towarzyszy turniejom Plaża Open. Były to bowiem pierwsze rozgrywki w historii, które gościły poza granicami naszego kraju. Wielki finał cyklu odbył się z kolei w Myślenicach.

Należy przypomnieć, że dla organizatorów Plaży Open 2022 rok był szczególny również z innego względu. Po raz pierwszy zorganizowali oni bowiem międzynarodowe wydarzenie, a był to Beach Pro Tour Futures, który doszedł do skutku w czerwcu w Białymstoku.

A jak będzie wyglądał sezon 2023? Otóż właśnie poznaliśmy 3 miasta, do których w tym roku zawita Plaża Open. Inauguracyjny turniej rozegrany zostanie w Mysłowicach (2-4 czerwca), a następnie cykl przeniesie się do Myślenic, gdzie rozgrywki zaplanowano na 7-9 czerwca. Kolejny turniej rozegrany zostanie w Białymstoku w dniach 7-9 lipca. Warto wspomnieć, że Plaża Open w każdym z tych miast już gościła. W Mysłowicach o medale rywalizacja toczyć się będzie po raz drugi, w Myślenicach po raz czwarty, natomiast do Białegostoku cykl zawita już po raz dziewiąty.

- Oczywiście planujemy też czwarty turniej. Szczegóły i miejsce jego rozegrania będziemy mogli przedstawić już niedługo. Bardzo cieszymy się, że po raz czternasty będziemy mogli stworzyć dla polskich kibiców i polskich par plażowych nasze wydarzenie. Dołożymy wszelkich starań, by turnieje były niezapomniane, a każdy wracał z nich bardzo zadowolony. Zdradzę tylko, że finałowy turniej Plaży Open w tym roku zaplanowany jest w sierpniu - informuje Marcin Strządała, główny organizator i pomysłodawca cyklu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
608 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39