Do Podlaskiej Marki zgłoszono 167 kandydatów

2023.03.07 14:06
Do 19. edycji konkursu przyjęto aż 167 kandydatur wyjątkowych firm, produktów i inicjatyw z województwa podlaskiego. Teraz kapituła wybierze spośród nich 30 nominowanych.
Do Podlaskiej Marki zgłoszono 167 kandydatów
Fot: Anna Augustynowicz /Wrota Podlasia

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od prawie 20 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. Widać to po zgłoszeniach - z roku na rok do Podlaskiej Marki zgłasza się coraz więcej firm, produktów i inicjatyw. W 2022 r. zakwalifikowano 145 kandydatur, a w tym roku w wyniku weryfikacji przyjęto aż 167 zgłoszeń do 19. edycji konkursu.

Wśród 19 zgłoszonych do kategorii Biznes są m.in.: Wędzarnia z Topolan, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Fit Cake, Restauracja Albatros, Bee.pl, Browar Markowy.

Wśród 8 zgłoszonych do kategorii Inwestycja są m.in.: Arche Siedlisko, Nowa siedziba WOPiTU w Łomży, Planetarium i Obserwatorium UwB, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej.

Wśród 26 zgłoszonych do kategorii Kultura są m.in.: Podlaskie w świecie LEGO, Musical L. Bernsteina "West Side Story", Książka "Lasoterapia z dziećmi", Szlakiem i smakiem hetmana – program historyczno-kulinarny, Muzeum Iluzji i Nauki, Zespół Szeptucha, Up To Date Festival, Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone.

Wśród 6 zgłoszonych do kategorii Marka bez barier są m.in.: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa "Bajka" w Suwałkach, Dom Opieki Lawendowy Zaścianek, Fundacja Fors-Itis.

Wśród 10 zgłoszonych do kategorii Odkrycie są m.in.: Wielofunkcyjne statywy Viti Stand, Proteza kończyny dla zwierząt, Kompleksowy projekt XYLOPOLIS, Podlaska Chata z Klocków LEGO, Maść Emolientowa – Little Frank – precious flax ointment, Prilo – Giełda Transportu Aut.

Wśród 25 zgłoszonych do kategorii Produkt spożywczy są m.in.: Wędzarnia z Topolan, Janusz Moczywąs – najlepszy niemiecki lager z Puszczy Knyszyńskiej, Naturalne konfitury z owoców leśnych Matecznik, Salceson ozorkowy, Sękacz Białowieski, Kefir Sokólski (Mlekpol), Bison Bonansus – jasne piwo z trawą żubrową, Czak Czak (Tatarska Jurta).

Wśród 20 zgłoszonych do kategorii Produkt użytkowy są m.in.: Piankowy plac zabaw KiddyMoon, Patchworkowa torba inspirowana kulturą Podlasia, Gościnna Kobylanka – Podlaski Domek Babuni, Sacrum Podlasia – biżuteria ręcznie haftowana z motywami z podlaskich ręczników ludowych.

Wśród 2 zgłoszonych do kategorii Projekt 4.0 są: TOBO Sp. z o.o., Szkolenie Psów (Alhan Łomża).

Wśród 21 zgłoszonych do kategorii Społeczeństwo są m.in.: Działalność Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, Białostocki Test Informatyków, Kocie cafe, Leśne Przedszkole Puszczyk, Kawiarenka Artystyczna, MotoMikołaje Białystok, Stowarzyszenie Dzielni i Waleczni, Forum Kobiet Podlasia.

Wśród 30 zgłoszonych do kategorii Wydarzenie są m.in.: Międzynarodowy Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej, XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem, Odlotowe Suwałki Air Show 2022, Białostocki jarmark świąteczny, Podlaskie śniadanie mistrzów, Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej, EkoLove – Targi Kosmetyków i Produktów Naturalnych, Festyn Pożegnanie Lata w Rudzie.

Lista wszystkich 167 zgłoszonych firm znajduje się na stronie podlaskamarka.pl.

Niebawem odbędzie się posiedzenie kapituły, która spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń dokona wyboru 30 produktów nominowanych do nagrody. Kapituła nominuje maksymalnie trzy produkty w każdej z kategorii.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1230 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39