Do studni wpadł źrebak. Nie przeżył

2022.05.12 11:44
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w gminie Orla. Aby wydobyć martwe zwierzę ze studni, strażacy musieli w pierwszej kolejności wypompować z niej wodę.
Do studni wpadł źrebak. Nie przeżył
Fot: KP PSP w Bielsku Podlaskim

W środę (11.05) około godz. 7.20 do komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o tym, że do studni na jednej z posesji w Malinnikach (gmina Orla) wpadł źrebak.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że studnia ma około 8 m głębokości i do połowy wypełniona jest wodą. Źrebak znajdował się niestety pod powierzchnią wody. Aby wydobyć martwe zwierzę ze studni, strażacy musieli w pierwszej kolejności wypompować z niej wodę.

- Następnie ratownik wyposażony w sprzęt ochrony układu oddechowego został sprowadzony na dno studni w celu podczepienia martwego zwierzęcia, po czym zwierzę zostało wyciągnięte na powierzchnię. Do działań wykorzystano specjalistyczny sprzęt ratownictwa wysokościowego, w tym m.in. trójnóg ewakuacyjny, szelki bezpieczeństwa, taśmy alpinistyczne i liny ratownicze - informuje bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim.

W działaniach udział brał zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Bielsku Podlaskim oraz Ochotnicza Straż Pożarna Malinniki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1436 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39