Do zostania Świetlną Stolicą Polski trochę zabrakło. Ale jest miejsce na podium

2019.01.26 14:15
W grudniu ruszyła 10. edycja akcji "Świeć się z Energą". Do drugiego etapu konkursu przeszła Łomża, która ostatecznie zajęła 3. miejsce.
Do zostania Świetlną Stolicą Polski trochę zabrakło. Ale jest miejsce na podium
Fot: lomza.pl
Łomża zdobyła ostatnie miejsce na podium

Łomża na podium

Pod koniec grudnia ruszyła jubileuszowa - 10. edycja akcji "Świeć się z Energą". Konkurs ten za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców polskich miast, które rywalizują ze sobą o miano Świetlnej Stolicy Polski. Najpierw był etap wojewódzki, wyłoniono wówczas 16 laureatów (po 1 z każdego regionu). Z woj. podlaskiego o zwycięstwo miała okazję zawalczyć Łomża (więcej: Łomża świetlną stolicą województwa. Czy będzie też Polski?). Już za wygranie tego etapu każde miasto otrzyma sprzęt AGD wart 10 tys. zł. Nagroda główna to jednak 200 tys. zł, a także sprzęt energooszczędny sprzęt AGD o wartości kolejnych 50 tys. zł.

Należy jednak podkreślić, iż akcja ma przede wszystkim charakter charytatywny, a nagrody zostaną przekazane potrzebującym w danym mieście. Także te za wygranie etapu wojewódzkiego.

– Dzięki akcji "Świeć się z Energą" podopieczni ponad 200 placówek w całej Polsce, m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej, zyskało na przestrzeni ostatnich 10 lat pomoc, która ułatwia im codzienność. W tym roku do obdarowanych dołączą kolejni potrzebujący z 16 miast – mówi Lucjan Brudzyński, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi SA. – W ramach akcji zachęcamy do lokalnego patriotyzmu i brania odpowiedzialności za bliźnich z naszych społeczności. Dobrą energią warto się dzielić, a w tej edycji akcji najwięcej jej wykazali mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego – gratulujemy! Dziękuję wszystkim, którzy oddali dobroczynne głosy, przyczyniające się do niesienia pomocy, to dzięki nim wsparcie od Grupy Energa trafi właśnie do ich miejscowości –  dodaje.

W tym roku najwięcej głosów (7340) zdobył Sędziszów Małopolski. Kolejne miejsca zajęły Katowice i Łomża.

– Cieszę się, że udało nam się wygrać jubileuszową, 10. edycję akcji "Świeć się z Energą". Nagrody otrzymane od Grupy Energa przyniosą wiele radości naszym mieszkańcom – mówi Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego. – Wszystkim sympatykom naszego miasta serdecznie dziękuję. Bez Waszych głosów nigdy nie zostalibyśmy "Świetlną Stolicą Polski" – dodaje.

Łączna wartość charytatywnego wsparcia udzielonego przez Energę po 10. edycji przekroczy 8,5 mln zł.

Wyłoniono też mistrzów świetlnych kadrów

Wraz z finałem "Świeć się z Energą" zakończył się również konkurs fotograficzny, w którym uczestnicy prezentowali uchwycone przez siebie piękno okresu świątecznego. Nadesłano łącznie ponad tysiąc zdjęć, które oceniano w 5 kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Zdobywca grand prix wygrał weekend dla 2 osób w Gdańsku, zaś każdy z 5 autorów najlepszych prac w kategoriach został nagrodzony aparatem fotograficznym i bonem do sklepu internetowego grupy Energa. Bony dostaną też laureaci 20 wyróżnień.

– Nie ma nic czarowniejszego w tym czasie od świątecznego nastroju, którego udziałem są liczne świetlne dekoracje, iluminacje, kombinacje i kompozycje. Uwiecznianie tego wszystkiego stanowi część zabawy, ale też poważnej dokumentacji wyjątkowych chwil – mówi Lidia Popiel, ambasadorka akcji. – Grand Prix uhonorowany został autor zdjęcia o prostej kompozycji, nieco szalonym rysunku, a jednocześnie z dostrzegalnym zaangażowaniem i sprzętowym, i emocjonalnym. Kolorowa, świetlna choinka z ledwie zarysowaną sylwetką ukrytą w drzewku podsumowuje radość, nieoczywistość i magię świąt. Usytuowanie jej w mrocznym lesie zostawia otwarte drzwi do pisania historii wg widzimisię widza. Gratuluję autorowi pomysłu i cierpliwości, jak mniemam, w realizacji – dodaje.

To jeszcze nie wszystko. Niebawem jury wyłoni też najlepsze zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga komisja nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartfonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39