Dobra passa dobiegła końca. Rezerwy Jagi rozgromione

2021.04.02 16:15
Jagiellonia II Białystok rozegrała w piątek (2.04) pierwszy mecz po podziale III-ligowej tabeli na grupę mistrzowską i spadkową. Żółto-Czerwoni zmierzyli się na wyjeździe z Unią Skierniewice, z którą przegrali 0:4.
Fot: Jagiellonia Białystok

W 10 ostatnich ligowych meczach drugi garnitur Dumy Podlasia zanotował bilans na poziomie 7 zwycięstw, 2 remisów i 1 porażki. Udane występy sprawiły, że podopieczni Wojciecha Kobeszki awansowali do grupy mistrzowskiej i już pod koniec marca mogli przestać martwić się o swój byt na szczeblu III ligi. Niestety kolejna część sezonu nie rozpoczęła się dla białostockiego zespołu udanie. W 22. serii zmagań rezerwy Jagiellonii wyraźnie uległy bowiem Unii.

Przez ponad dwa kwadranse gry wynik starcia się nie zmieniał, ale jeszcze przed przerwą gospodarze przełamali strzelecką niemoc. W 36. minucie do siatki Podlasian trafił Paweł Czarnecki, a następnie, tuż przed udaniem się do szatni, Huberta Gostomskiego pokonał Dawid Dzięgielewski. Po chwilowym odpoczynku Unia dokończyła dzieła zniszczenia, aplikując Jagiellończykom kolejne dwie bramki. W 76. minucie celnym uderzeniem popisał się Konrad Kowalczyk, a w doliczonym czasie rywalizacji wynik meczu na 4:0 ustalił Jakub Jasiński.

Pozostałe III-ligowe ekipy z północno-wschodniej Polski, które walczą w grupie spadkowej, na murawy wyjdą w sobotę (3.04). KS Wasilków zmierzy się z Pelikanem Łowicz, Olimpia Zambrów stoczy bój z Błonianką Błonie, zaś Ruch Wysokie Mazowieckie stanie naprzeciwko drużyny z Kutna. Wszystkie podlaskie kluby zaprezentują się na wyjazdach.

Unia Skierniewice - Jagiellonia II Białystok 4:0 (2:0)
Bramki: Paweł Czarnecki 36, Dawid Dzięgielewski 44, Konrad Kowalczyk 76, Jakub Jasiński 90

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Gostomski - Wasilewski, Majsterek, Matysik, Płoszkiewicz, Sakowicz, Karpiński, Bayer, Pawłowski, Bitok, Twarowski