Dobre teksty, dobry koncert. Łona i Webber & The Pimps [ZDJĘCIA]

2022.05.29 10:55
Hip hop to gatunek muzyczny, który ma ogromną rzeszę zwolenników. Są też osoby, które za tym stylem nie przepadają. Jednak gdy łączy on w sobie inteligentne teksty i melodyjny podkład muzyczny - nie sposób nie polubić hip hopu.
Dobre teksty, dobry koncert. Łona i Webber & The Pimps [ZDJĘCIA]
Fot: Joanna Krukowska

Łona i Webber i zespół The Pimps wystąpili podczas 36. Dni Sztuki Współczesnej w sobotę (28.05).

Klub Fama wypełnił się niemal po brzegi. Nic dziwnego, wszak Łona i Webber to znani artyści, wykonujący hip hop w ciekawej odsłonie. Ze względu na charakter tekstów, są uznawani za przedstawicieli tzw. rapu inteligenckiego. Słowa, które płynęły ze sceny były świetnie podbite muzycznym podkładem. Całość była melodyjna, co sprawiało, że bardzo dobrze słuchało się koncertu.

Ten pochodzący ze Szczecina duet rozgrzał publiczność. Łona i Webber mają niebanalny styl, wchodzą w interakcje ze słuchaczami. Raperzy ze smakiem nawiązują do różnorodnych stylistyk hiphopowych, łącząc je ze światem analogowej syntezy i akustycznych instrumentów.

Łona został uhonorowany w 2017 roku przez Radę Języka Polskiego PAN tytułem Młodego Ambasadora Polszczyzny, od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości – poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego) poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów) aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT).

Inteligentny humor, gry słowne, zręczne puenty - to wszystko sprawiło, że koncert był wyjątkowy.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1396 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39