Dojlidy rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

2023.08.08 09:50
Wraz z początkiem sierpnia Dojlidy Białystok zaczęły intensywne przygotowania do nadchodzących we wrześniu startów turniejowych. Najpierw drużyna z naszego miasta ma zaplanowane treningi w stolicy Podlasia.
Dojlidy rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu
Fot: Dojlidy Białystok

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok przygotowują się do nowego sezonu. Do 18 sierpnia zawodnicy będą szlifować formę w stolicy Podlasia, a 20 sierpnia część reprezentantów Dojlid uda się na zgrupowanie do Rzeszowa, które potrwa do końca miesiąca.

- Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. Podzieliliśmy zawodników na dwie zasadnicze grupy treningowe: młodszą oraz juniorską. Półkolonie grupy młodszej będą wyglądały nieco inaczej. Oprócz treningów tenisa stołowego na dzieci czekają także różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, aktywności integracyjne oraz atrakcje dodatkowe. Na treningach grupy młodszej główny nacisk położymy na utrwalenie podstaw gry oraz poprawę ogólnej sprawności ruchowej - mówi trener Radosław Połubiński.

Jeszcze intensywniej pracować będą juniorzy. Wakacje to bowiem czas, gdy w największym stopniu można poprawić występujące błędy i niedociągnięcia.

- Grupa juniorska ma przed sobą nieco inne zadania. Zaczniemy od elementów regularnych, niektórzy zawodnicy mieli trochę przerwy od treningu i musi wrócić im czucie piłeczki. Jak tylko to się stanie, chcemy skupić się na pracy nad słabościami poszczególnych zawodników. Wprowadzając zmiany w technice, trzeba liczyć się z tym, że zanim przyniesie to korzyści, nastąpi krótki okres słabszej gry. To normalne. To są rzeczy, które ciężko jest poprawiać w sezonie, kiedy turniej goni turniej. Wakacje są do tego najodpowiedniejsze. Bliżej końca obozu będziemy wprowadzali coraz więcej elementów meczowych, z serwem i odbiorem. Chcemy wejść w sezon przygotowani możliwie najlepiej - oznajmia trener Marcin Jarkowski.

Oczywiście również starsza grupa zawodników, tych, którzy mają reprezentować klub w Lotto Superlidze, nie będzie w najbliższym czasie próżnować. Nowy sezon rozgrywek ruszy na początku września. W 1. kolejce Dojlidy zagrają z mistrzem Polski, czyli Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39