Dojlidy sięgają po Japończyka

2023.04.05 18:29
W sezonie 2023/2024 zawodnikiem Dojlid może być Asuka Machi. Japończyk stanie się reprezentantem białostockiego klubu pod warunkiem, że ten utrzyma się w Lotto Superlidze tenisa stołowego.
Dojlidy sięgają po Japończyka
Fot: Dojlidy Białystok

Dojlidy Białystok w przyszłym sezonie mogą być naprawdę mocne. Nie tak dawno władze podlaskiej drużyny ogłosiły, że klub wznowi współpracę z popularnym "Wandżim", a w środę (5.04) ujawniono, że do Dojlid ma szansę dołączyć też Asuka Machi. 28-letni obywatel Japonii gra w Polsce od ponad 3 lat i jest jednym z najskuteczniejszych zawodników Lotto Superligi. Jego dotychczasowy bilans w obecnym sezonie to 11 zwycięstw i 3 porażki. Asuka trzyma rakietkę stylem europejskim, gra dwoma gładkimi okładzinami i znany jest z szybkiego, agresywnego stylu gry oraz trudnego w odbiorze serwisu. Warto jednak zauważyć, że warunkiem transferu Asuki, podobnie jak w przypadku "Wandżiego", jest utrzymanie Dojlid Białystok w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Drugim zawodnikiem naszego nowego zespołu będzie Asuka Machi. To sprawdzony wybór. Japończyk dowiódł swojej solidnej gry w ostatnich latach, jestem więc przekonany, że i u nas świetnie sobie poradzi. Ma na koncie zwycięstwa z czołówką Europy, chociażby z Panajotisem Gionisem czy Jonathanem Grothem. Oprócz gry w Superlidze Asuka pomoże nam też w szkoleniu młodzieży. Od września zamieszka w Białymstoku i obejmie funkcję asystenta trenera, co bez wątpienia przełoży się na wyniki naszych młodych zawodników - mówi Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

Przypomnijmy, że w tym sezonie białostoczanie rozegrają jeszcze 2 mecze. W połowie kwietnia Dojlidy zmierzą się u siebie z Akademią Zamojską Zamość oraz Energą Manekin Toruń. W tej chwili ekipa z północno-wschodniej części kraju traci do bezpiecznej strefy 5 punktów.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1013 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39