Doktoranci UMB otrzymają stypendia na badania naukowe

2012.05.15 00:00
30 studentów z Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzyma stypendia naukowe w ramach projektu "Studiuję, badam, komercjalizuję".
Doktoranci UMB otrzymają stypendia na badania naukowe
Fot: UMB

Pogram wsparcia studentów UMB powstał z myślą o doktorantach. Oferowana w projekcie pomoc stypendialna ma za zadanie wspomóc ich rozwój naukowy, bowiem prowadzą oni badania w dziedzinach uznanych za szczególnie istotne dla rozwoju innowacyjnego Podlasia. Oprócz wsparcia finansowego, doktoranci zostaną również przeszkoleni w zakresie pozyskiwania funduszy na badania naukowe, ochrony własności intelektualnej i komercjalizacji wiedzy w dziedzinie nauk medycznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu.

O wsparcie finansowe mogli ubiegać się o studenci I, II, III lub IV roku stacjonarnych studiów doktoranckich UMB lub pracownicy etatowi uczelni, zatrudnione na stanowisku asystenta z wszczętym przewodem doktorskim, zamieszkujący województwo podlaskie. Dodatkowo należało wykazać się odpowiednim dorobkiem naukowym rejestrowanym w Current Contents lub Medline oraz wystąpieniami na konferencjach zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Stypendia w pierwszej edycji projektu zostaną przyznane 16 maja o godz. 12 w Auli Magna Pałacu Branickich. Kolejne dwie edycje planowane są odpowiednio we wrześniu 2012 i 2013 roku. Całościowo projekt zakończy się 30 września 2014r. Wartość projektu wynosi 3 071 500 zł i jest w 100% finansowana ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

MAG

1133 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39