Dominacja Dojlid na II Grand Prix Województwa

2022.11.07 18:08
W niedzielę (6.11), w hali SP nr 49 w Białymstoku, odbyło się II Grand Prix Województwa w tenisie stołowym w kategorii seniorów oraz kadetów. W imprezie wzięło udział ponad 80 zawodników.
Fot: Dojlidy Białystok

Dojlidy Białystok zdobyły podczas II Grand Prix Województwa 7 medali. Turniej seniorów zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Kamil Zdzienicki, czyli tenisista stołowy, który na co dzień pełni rolę rezerwowego zawodnika superligowej drużyny ze stolicy Podlasia. W finale Zdzienicki spotkał się z Mateuszem Repke, który był w niedzielę w bardzo dobrej dyspozycji. Mateusz po drodze do srebrnego krążka pokonał m.in. Bogusława Cylwika oraz Dawida Chilickiego, więc z pewnością może uznać swój występ za niezwykle udany. Jeżeli chodzi o kategorię seniorek, to tam całe podium należało do I-ligowego zespołu Dojlid. W turnieju ponownie triumfowała Karolina Hołda, pokonując w finale Kamilę Gryko. Brązowy medal wywalczyła Julia Jackowska, która tym razem okazała się lepsza od Zuzanny Borek.

Zmagania kadetów zwyciężył natomiast Michał Nosorowski, który wygrał w finale z Karolem Szeszko (UKS Białobrzegi). Michał zagrał w niedzielę wyjątkowo dobrze i znacznie poprawił swój wynik z poprzedniego Grand Prix Województwa, które zakończył tuż za podium. Srebrny medal w kategorii kadetek zdobyła z kolei Olga Zubrycka. W decydującym boju uległa ona po zaciętym pojedynku Natalii Kiersnowskiej z Ósemki Białystok.

- Za nami kolejne Grand Prix Województwa seniorów i kadetów w sezonie 2022/2023. Nasi zawodnicy zagrali naprawdę dobrze, w poprzednim turnieju zdobyliśmy 5 medali, teraz mamy ich aż 7. Do Grand Prix Polski ponownie awansowali Kamil Zdzienicki i Karolina Hołda, za co należą im się ogromne gratulacje. Awans uzyskał tym razem także Michał Nosorowski i trzeba powiedzieć, że zasłużył na niego solidnym treningiem. Pozostałym zawodnikom, którym nie udało się awansować, przypominam o eliminacjach, do których warto możliwie jak najlepiej się przygotować - komentuje turniej Marcin Jarkowski, trener Dojlid.