Dominik Marczuk opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski

2024.03.23 16:19
Powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski Dominik Marczuk nie zagra w meczu z Walią. Jagiellończyk został bowiem przesunięty do kadry U-21.
Dominik Marczuk opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski
Fot: Jagiellonia Białystok

Dominik Marczuk nie zadebiutuje na razie w dorosłej reprezentacji Polski. Skrzydłowy Dumy Podlasia nie dostał od Michała Probierza szansy występu w starciu z Estonią, które Biało-Czerwoni wygrali 5:1, a teraz wiemy już, że 20-latek nie zagra także w finale baraży o EURO, gdzie przeciwnikiem Polski będzie Walia. Decyzją selekcjonera Marczuk uda się na zgrupowanie kadry do lat 21, która niebawem stoczy bój z Bułgarią w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy.

W miejsce Jagiellończyka do głównej reprezentacji Polski wskoczył Paweł Wszołek. Zawodnik Legii Warszawa ma być lekiem na problemy zdrowotne w narodowym zespole. Przypomnijmy, że w spotkaniu z Estonią urazów doznali Matty Cash oraz Przemysław Frankowski.

Mimo tego, że Dominik Marczuk został odesłany do kadry U-21, to i tak jest szansa, że w niezwykle ważnym wyjazdowym starciu z Walią zobaczymy piłkarza Jagiellonii. Pod skrzydłami Michała Probierza wciąż znajduje się bowiem kapitan Żółto-Czerwonych - Taras Romanczuk.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

843 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39