Dość nietypowa wiosna

2006.03.21 00:00
Właśnie dziś rozpoczęła się wiosna, niestety jak narazie tylko kalendarzowa, bo za oknem wciąż jest biało. Astronomiczna wiosna przywitała nas 20 marca o godzinie 19.27.
Rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej, czyli w chwili gdy Słońce w swojej wędrówce po niebie ze znaku Ryb przechodzi w znak Barana.

Pod koniec marca wystąpi przedwiośnie, a wiosna z prawdziwego zdarzenia przyjdzie do nas dopiero w połowie kwietnia.

Szczególnie o pierwszym dniu wiosny pamiętają uczniowie, bo dzień ten w szkołach obchodzony jest jako Dzień Wagarowicza. Tego dnia jak co roku pod pretekstem szukania wiosny uczniowie wyruszają na wagary.

Są jednak szkoły, które robią wszystko, by w tym dniu zatrzymać uczniów. Organizują różnego rodzaju imprezy artystyczne czy sportowe. Dość nietypowo pierwszy dzień wiosny będzie obchodziło V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. To właśnie dzisiaj w tej szkole rozpoczną się VII Podlaskie Mistrzostwa Ortografii. Ponad 40 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu zasiądzie do pisania dyktanda. Laureatów konkursu poznamy na początku kwietnia.

Wiosna to słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to śpiew ptaków i powiew ciepłego wiatru, jednak na to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

AC, BiałystokOnline

955 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39