Dotacje w wysokości nawet 150 tys. zł. Kto ma szansę je dostać?

2024.03.11 14:57
Zbliża się nabór w projekcie Podmiotowy System Finansowania (PSF) – realizacja usług rozwojowych w województwie podlaskim. O dofinansowaniach poinformowano podczas poniedziałkowego spotkania w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.
Dotacje w wysokości nawet 150 tys. zł. Kto ma szansę je dostać?
Fot: pixabay.com

W poniedziałek (11.03) odbyło się spotkanie w WUP, podczas którego omówiono działania realizowane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wysokich dofinansowań.

– Strategia rozwoju województwa jest strategią ambitnego regionu. W dużej mierze skupiamy się na przedsiębiorczości, w związku z czym musimy dbać o kadry i zasoby naszych przedsiębiorstw. To jest bardzo ważne, byśmy inwestowali w ludzi – mówiła Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego urzędu marszałkowskiego.

Wielu przedsiębiorców już miało styczność z podmiotowym systemem finansowania usług rozwojowych. Poprzednio pula środków przeznaczona na jego realizację wynosiła przeszło 50 mln zł. Obecna edycja programu zakłada o 4 mln zł więcej i skorzysta z niej około 7 tys. osób.

– Decyzją marszałka Artura Kosickiego i zarządu województwa zadysponowaliśmy większą kwotę środków na ten projekt. Liczymy na to, że uda nam się wspomóc większą liczbę pracowników i pracodawców – wyjaśniała dyrektor DRR.

Zmianą w tej perspektywie jest to, że o pieniądze będą mogły się ubiegać nie tylko mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, ale również duże, a także instytucje objęte usługami rozwojowymi.

– To są dotacje na studia podyplomowe, szkolenia, kursy wraz z egzaminami, które dają określone uprawnienia. Warunkiem obligatoryjnym jest to, aby wskazywane usługi były wpisane do Bazy Usług Rozwojowych. I to jest konkret skierowany do podlaskich przedsiębiorców i ich pracowników – wyjaśniała Urszula Jabłońska, dyrektor WUP.

Kiedy i gdzie składać wnioski?

W czwartek (14 marca) wystartuje pula środków w najbliższym naborze i wynosi 5 mln zł. Mikro i mały przedsiębiorca może dostać na dofinansowanie sięgające 50 tys. zł, średni – do 150 tys. zł, zaś duży ma szansę dostać nawet 150 tys. zł. Zgłoszenia można składać za pośrednictwem systemu epuap.

– Czekamy na wnioski podlaskich przedsiębiorców, które będą furtką i dadzą możliwość dofinansowania podnoszenia kwalifikacji. Liczymy na duże zainteresowanie. Zapraszamy – zachęca Urszula Jabłońska.

Obecny nabór jest pierwszym z planowanych. Program ma być bowiem realizowany do 2029 r.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

889 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39