Drewniane Podlasie. Dobra pora na wycieczkę po regionie

2019.05.13 11:13
Czas na kolejne spotkanie z cyklu "Podlaskie. Let's Go Outside" zaplanowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną.
Drewniane Podlasie. Dobra pora na wycieczkę po regionie
Fot: pixabay.com

Maj to idealna pora, żeby wyjść na zewnątrz i zasilić się podlaską naturą, poznając przy tym bogate zasoby kulturalne i wyjątkową architekturę regionu. "Podlaskie. Let's Go Outside" zachęca mieszkańców Białegostoku i okolic do korzystania z tych unikalnych dóbr, zabierając ich co miesiąc w najciekawsze, często niepoznane jeszcze rejony województwa podlaskiego.

Tym razem w podróż po drewnianym Podlasiu zabiorą studenci koła naukowego "Mała architektura" z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Drewniane domy z niepowtarzalnym ozdobnym wzornictwem to jeden z atrybutów, z których słynie województwo podlaskie i zachwyca turystów z najdalszych zakątków świata. Doroteusz Fionik natomiast przeniesie nas tanecznym krokiem w okolicę przedmieść Bielska Podlaskiego, gdzie mieści się Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, w którym od lat pielęgnowana jest wciąż żywa tradycja regionu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie przygotowana przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej wystawa zdjęć prezentujących drewnianą architekturę Podlasia.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czeka wyśmienita zabawa połączona z nauką o dziedzictwie kulturowym Podlasia. Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej poprowadzą warsztaty pt. "Drewniane chatki dziadka i babki", które każdemu pozwolą poczuć się małym architektem, tworzącym niezwykłe projekty podlaskich drewnianych chat.

Spotkanie z cyklu "Podlaskie. Let's Go Outside" odbędzie się we wtorek (14.05) o godz. 17.00 na VI piętrze Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Wstęp wolny.

Zobacz też: Let's Go Outside - Drewniane Podlasie

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

718 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39