Drobne, ale potrzebne. Nowe inwestycje na Dziesięcinach

2015.10.07 00:00
Jeszcze w tym roku powstanie nowy chodnik oraz oświetlenie przy ul. Cedrowej, w okolicy kładki dla pieszych. Miasto rozstrzygnęło przetarg na realizację tej inwestycji.
Drobne, ale potrzebne. Nowe inwestycje na Dziesięcinach
Fot: UM Białystok

Na osiedlu Dziesięciny zostanie wybudowany nowy chodnik łączący ul. Cedrową z chodnikiem przy kładce na rzece Białej. W ramach inwestycji powstanie również nowa kablowa linia oświetleniowa. Do przetargu zgłosiły się 3 firmy z Białegostoku. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwa Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Wybrany wykonawca zagwarantował 7-letnią gwarancję.

– Koszt budowy chodnika o nawierzchni bitumicznej i nowego oświetlania przy ul. Cedrowej to 167 tys. zł – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 14 grudnia - dodaje.

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2014 przy ul. Cedrowej wybudowano kładkę dla pieszych oraz chodnik umożliwiający dojście do niej. Mostek ułatwia mieszkańcom przejście z jednego osiedla na drugie, z Dziesięcin na Antoniuk. Z kładki regularnie korzystają uczniowie i nauczyciele, którzy udają się na lekcje wychowania fizycznego lub trening na boisko przy ul. Świętokrzyskiej. Dzięki przejściu również seniorzy zyskali łatwiejszy dostęp do swoich ogródków działkowych.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1179 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39