Drugi dzień Białostockiego Forum Szkół

2006.03.23 00:00
Dziś w Szkole Podstawowej nr 50 odbywa się 2 dzień Białostockiego Forum Szkół. Rekrutacja do szkół już coraz bliżej, dlatego szczególnie ci, którzy jeszcze się nie zdecydowali jaką szkołę wybrać - powinni pojawić się na tej imprezie. Forum można odwiedzać od 9.30 do 18.00.

W podstawówce przy ulicy Pułaskiego prezentuje się blisko 90 szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.
Szkoły chwalą się swoimi osiągnięciami sportowymi, naukowymi, a także kulturalnymi. Forum to doskonała okazja by poznać ofertę szkoły, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Podczas tegorocznego forum prezentują się też różne wydawnictwa, a także można poznac działalność organizacji młodzieżowych takich jak: "Młodzi w mieście".

Oprócz prezentacji szkół odbędzie się również rywalizacja między nimi. Zorganizowane zostały bowiem 4 konkursy: na najciekawsze stoisko, zajęcia pozalekcyjne, na najlepszą multimedialną prezentację szkoły i najlepszy planer kariery. Ten ostatni konkurs zorganizowano po raz pierwszy, ale jest bardzo ciekawy. Ma na celu zaplanowanie kolejnych etapów nauki, tak by po ukończeniu szkoły znaleźć pracę w danym zawodzie zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Decyzja o wyborze odpowiedniej szkoły musi być dobrze przemyślana, bo od niej często zależy przyszłość młodzieży, a tego typu forum stanowi
pewne rozeznanie w ofertach uczelni. Często również uławia wybór tej wymarzonej uczelni.

AC, BiałystokOnline

1189 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39