Drugie miejsce Natalii Kaczmarek podczas Mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu

2024.07.08 09:31
Na stadionie Stade Sebastien Charlety w Paryżu odbył się następny Mityng Diamentowej Ligi. Podczas lekkoatletycznych zawodów po raz kolejny w tym sezonie świetnie zaprezentowała się Natalia Kaczmarek, która w biegu na 400 m była druga.
Drugie miejsce Natalii Kaczmarek podczas Mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu
Fot: Tomasz Kasjaniuk/PZLA

Mityng w Paryżu miał być dla polskich lekkoatletów ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi, które za kilkanaście dni rozpoczną się właśnie w stolicy Francji. Zawody Diamentowej Ligi pokazały, że Natalia Kaczmarek wciąż znajduje się w wyśmienitej formie i w trakcie najważniejszej sportowej imprezy w 2024 r. będzie jedną z głównych faworytek do medalu.

Przedstawicielka Podlasia Białystok w niedzielnym (7.07) finale na 400 m początkowo biegła na trzeciej pozycji, ale w drugiej części rywalizacji 26-latka zaczęła zbliżać się do najszybszych przeciwniczek i ostatecznie Kaczmarek uplasowała się na pozycji numer dwa. Na ostatnich metrach Polka minimalnie wyprzedziła Salwę Eid Naser z Bahrajnu, przegrywając tym samym jedynie z fenomenalną Marileidy Paulino z Dominikany. Kaczmarek ukończyła zmagania z czasem 49.82 s i tym samym po raz dziesiąty w swojej karierze zeszła poniżej magicznej bariery 50 sekund.

Na Stade Sebastien Charlety zaprezentowali się też m.in. Damian Czykier oraz Wojciech Nowicki. Pierwszy z wymienionych zawodników nie dostał się do finału biegu na 110 m przez płotki, natomiast Nowicki w konkursie rzutu młotem, który nie był zaliczany do klasyfikacji Diamentowej Ligi, zajął drugie miejsce (75,17 m). Najlepszy okazał się Paweł Fajdek (77,13 m).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

705 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39