Duch cara i mgnienie wiosny. Pewnego razu w Białowieży

2015.10.16 00:00
"9 mgnień wiosny byłego cara" - pod takim tytułem ukazała się nowa książka Miłki Malzahn. Jej akcja toczy się w Białowieży. To opowieść pełna esencji życia, również tego po śmierci, przesiąknięta miejscem.
Duch cara i mgnienie wiosny. Pewnego razu w Białowieży
materiały wydawcy

Dynamiczna fabuła zawieszona jest między światami. Na schodach cerkwi w roku 2034 zjawia się zmaterializowany duch cara Aleksandra III, który przed laty postawił tu pałac. Poznaje kobietę. Ciekawska białowieżanka podpytuje swojego pozaziemskiego znajomego o historię, mierzy się przy jego wsparciu z demonami przeszłości. Jest bajkowo, ale też rzeczywiście. Pachnie ziemią, młodymi liśćmi, dymem, deszczem. Bohaterka zapomina zapytać byłego cara o sprawy najistotniejsze. Ale to, co istotne się dzieje. Cały czas. Wystarczy zatrzymać się w Białowieży, żeby wszystko stało się jasne jak mgnienia wiosny.

Książka ilustrowana jest intrygującym kolażem Mai Witeckiej, której udaje się z szalonej białowieskiej wędrówki wyłuskać ukryte byty i oświetlić je nowym blaskiem.

Miłka O. Malzahn jest autorką książek: "Rzeczy wydarzone", "Baronowa późna jesień", "Królowa rabarbaru", "Nie ma mono", "Fronasz", "Kosmos w Ritzu", współautorką dwóch triphopowych płyt, wokalistką. Słowem posługuje się też jako radiowiec (dziennikarka Polskiego Radia Białystok) i filozof.

Spotkanie autorskie zaplanowano w niedzielę (18 października) o godz. 16.00 w klubokawiarni Gram Off On.

Szczegóły: Spotkanie autorskie z Miłką Malzahn

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1492 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39